۳۰ پایگاه اجرای طرح تابستانه هلال احمر گیلان آماده شدند

گیلان24 و نشریه واکنش: مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان از آمادگی ۳۰ پایگاه ثابت و موقت برای اجرای طرح تابستانه هلال احمر استان خبر داد.

دکتر ولی پور با بیان اینکه امسال هم طبق سنوات گذشته در سطح استان اردوهایی را برای بهره مندی از جوانان عضو هلال احمر در دستور کار داریم گفت: بالغ بر 30هزار عضو داوطلب جمعیت هلال احمر در استان فعالیت دارند که یکی از اولویت های جمعیت هلال احمر در شش ماهه اول امسال برگزاری اردوهای عمومی و تخصصی است.
 
وی افزود: نیروهای امدادی هلال‌احمر استان در 30 پایگاه ثابت، موقت و سیار به اجرای طرح امداد و نجات تابستانه می‌پردازند.
 
ولی پور همچنین به ناوگان پشتیبانی هلال احمر طی یکسال گذشته اشاره کرد و گفت: در این راستا در نظر داریم با کمک استاندار و مسئولین ستادی جمعیت، تعداد موتور سیکلت و قایق موتوری را به ناوگان جمعیت هلال احمر استان اضافه کنیم.
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان با بیان اینکه شیوه نامه امداد و نجات سواحل بر عهده جمعیت هلال احمر است خاطرنشان کرد: بیش از 400نقطه حادثه خیز در سطح سواحل استان داریم و در این زمینه اعلام آمادگی حضور نیروهای امدادی را در صورت داشتن امکانات؛ استقرار امدادگران و حق الزحمه حقوق آنان مطرح شده است.
 
وی تصریح کرد: 9شهر ساحلی مجاز در استان وجود دارد که 150نفر از نیروها بطور شبانه روز در پایگاه ها حضور دارند و در طرح سواحل نیز 200نفر به ظرفیت نیروها اضافه خواهند شد.
 
ولی پور با اشاره به پیشزفت 40 درصدی  پایگاه آغوزی در سیاهکل و زیاز در رحیم آباد رودسر گفت: برای اتمام این دو پروژه 700میلیون تومان اعتبار نیاز است و تاکنون 300میلیون تومان آن تامین شده است.
 
وی ادامه داد: برای اتمام پروژه دو انبار امدادی در شفت و فومن 400میلیون تومان اعتبار نیاز است.
 
مدیرعامل هلال احمر استان گیلان با اشاره به استقرار پایگاه هوایی در چاف لنگرود گفت: تاکنون 6 میلیارد تومان برای مرکز امداد هوایی هزینه شده است و 3 میلیارد تومان نیز برای ساخت سازه های سوله انبار، مرکز نگهداری سگ های تجسس و انبار روباز نیاز است.
 
وی افزود: پایگاهی که در چاف ساخته شده است در اصل مرکز پشتیبانی عملیات امداد و نجات در حوادث بزرگ است.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : هلال احمر گیلان

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است