در 2 سال اخیر،

بهره برداری 230 میلیارد ریال پروژه های زیرساختی در فرودگاه سردار جنگل رشت

گیلان 24 و نشریه واکنش: مدیر کل فرودگاه استان گیلان از آماده شدن پروژه های زیرساختی و مهم این فرودگاه به ارزش 230 میلیارد ریال خبر داد و گفت: این پروژه ها در طی 2 سال گذشته انجام و آماده بهره برداری می باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرودگاه گیلان,مدیر کل این فرودگاه از آماده بودن پروژه های زیرساختی و مهم فرودگاه سردار جنگل رشت خبر داد و گفت: سیستم روشنایی تقرب دقیق(PALS)باند27 , سیستم نشان دهنده تقرب دقیق(PAPI) باند 09, بهره برداری از نصب دستگاه جدیدDVOR/DME,بهره برداری از ساختمان مانیتورینگ دوربین های مدار بسته, محوطه سازی به متراژ 40 هزار مترمربع و احداث و تجهیز مخزن بتنی و ایستگاه پمپاژ و شبکه توزیع آب شرب که جمعا با اعتبار 230 میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران هزینه شده است, به بهره برداری خواهد رسید.

مهندس غلامرضا کریم آقایی به تشریح این پروژه ها اشاره کرد و افزود: سیستم روشنایی تقرب دقیق(PALS)باند27 به خلبان کمک خواهد کرد پرواز در شرایط پایین بودن دید افقی تا 550 متر اقدام به فرود نماید در صورتیکه قبل از احداث این سیتم حداقل دید برای نشستن پرواز در فرودگاه سردار جنگل رشت 1200 متر بود.

وی با اعلام اینکه سیستم نشان دهنده تقرب دقیق(PAPI) باند 09 شیب دقیق و استاندارد جهت فرود را به خلبان پرواز نشان می دهد افزود: دستگاه کمک ناوبری جدیدDVOR/DME نیزسمت مقصد پرواز را به خلبان نشان می دهد.  
هم چنین ایشان خاطرنشان کردند،سیستم های فوق پیشرفته و به روزترین در دنیا می باشد.
مدیر کل فرودگاه گیلان به بهره برداری از ساختمان مانیتورینگ دوربین مدار بسته نیز اشاره کرد و افزود: با توجه به بالابودن رده امنیتی فرودگاهها, با نصب دوربین های مدار بسته اماکن سطوح پروازی, ترمینالها و محاوط فرودگاهی فرودگاه سردار جنگل رشت در اتاق مانیتورینگ رصد و کنترل می شود.  
مهندس کریم آقایی به محوطه سازی به متراژ 40 هزار مترمربع در فرودگاه سردار جنگل رشت اشاره کرد و افزود: این محوطه فاز دوم محوطه سازی ترمینال پروازهای داخلی این فرودگاه می باشد که با بهره برداری از آن, پارکینگ خودرو به میزان 400 خودرو وتردد وسایل نقلیه نیز تسهیل خواهد شد.  
وی همچنین از احداث و تجهیز مخزن بتنی و ایستگاه پمپاژ و شبکه توزیع آب شرب در فرودگاه سردار جنگل رشت خبر داد و افزود:با بهره برداری از این پروژه, فرودگاه سردار جنگل رشت نیز به شبکه توزیع آب شرب شهر رشت متصل می شود.  
روابط عمومی اداره کل فرودگاه استان گیلان

منبع : گیلان 24

برچسب ها : فرودگاه سردار جنگل رشت

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است