مشاهیر و نخبگان زن گیلانی تجلیل می شوند

گیلان 24 و نشریه واکنش: مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان از سفر فریبا نظری، مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده به گیلان خبر داد و افزود: این سفر فرصت خوبی جهت بررسی مشکلات حوزه زنان و پیگیری مطالبات بانوان گیلانی است.

 فاطمه رفیعی در جلسه هم‌اندیشی با مشاوران زن دستگاه‌های اجرایی استان بر ضرورت تدوین بانک اطلاعاتی از وضعیت زنان و خانواده به‌منظور بهره‌مندی استان از سرمایه انسانی و اجتماعی زنان در توسعه پایدار و متوازن تاکید کرد.
 
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان به نقش زنان در تحقق پیشرفت اشاره کرد و گفت: تقویت نهاد خانواده و توان‌افزایی زنان و دختران از سیاست‌های برنامه ششم توسعه است که با جدیت در استان پیگیری می‌شود.
 
وی در ادامه با تاکید بر شناسایی مشاهیر و نخبگان زن گیلان افزود: تاریخ گیلان سرشار از بانوانی مبارز، با استعداد و شجاع است که در عرصه های مختلف از نهضت مشروطه گرفته تا دفاع مقدس و هم‌اکنون در عرصه‌های جنگ نرم فعال بوده اما ناشناخته مانده‌اند.
 
رفیعی خواستار الگوسازی از بانوان شایسته گیلانی برای دختران جوان جامعه امروزی شد و بیان کرد: در این راستا جشنواره تجلیل از مشاهیر و نخبگان زن گیلان برگزار تا این مفاخر به جامعه گیلانی و ایرانی معرفی شوند.
 
وی با بیان اینکه باید برای نسل جوان الگوسازی کرده تا دنباله‌رو الگوهای تحمیلی غرب نباشند تصریح کرد: ائمه معصومین(ع) بهترین الگو برای جوانان هستند که باید سیره و سبک زندگی این بزرگواران به‌درستی در جامعه تبیین و نهادینه شود.
 
رفیعی کاهش فعالیت‌های فرهنگی، تغییر سبک زندگی و بروز آسیب‌های اجتماعی را ناشی از الگویابی صحیح دانست و افزود: در معرفی الگوهای برجسته به جامعه کوتاهی کرده و همین موجب تغییر در سبک زندگی ایرانی- اسلامی و بروز آسیب‌های جدی شده است.
 
وی با تاکید بر الزام دستگاه‌های دولتی به تدوین پیوست‌های اجتماعی، فرهنگی و جنسیتی به‌لحاظ بهره‌مندی و آسیب‌پذیری زنان اظهارداشت: متاسفانه برخی آسیب‌ها از سطح دانشگاه‌ها و مدارس به مهدهای کودک رسیده که تاثیری مخرب بر روحیه کودکان دارد و باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
 
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان تاکید کرد: باید فعالیت‌های فرهنگی با محوریت معرفت‌شناختی ائمه‌اطهار(ع) و علمای دین برگزار تا الگوهای مناسب را به شیوه‌های جدید به کودکان ارائه دهیم.
 
وی اضافه کرد: امروز با خلاء برگزاری کرسی‌های معرفت‌شناختی ائمه(ع) در جامعه به‌ویژه در مراکز علمی و آموزشی مواجه هستیم که باید رفع شود.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : مشاهر زنان گیلان تجلیل مدیر کل استانداری

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است