+ دیدگاه مدیر مسئول،

تصرف سواحل توسط بخش دولتی و شبه دولتی خیانت به ملت است

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس با بیان اینکه تصرف سواحل توسط ارگان‌های مختلف مردم را از موهبت‌های طبیعی محروم کرده است، گفت: هیچ اراده ای برای کنار زدن آنها وجود ندارد.

علی ابراهیمی در خصوص آزادسازی حریم سواحل  دریای خزر گفت: بر اساس قانون اساسی دریا، سواحل، مراتع و منابع طبیعی جزء انفال و ثروتهای عمومی بوده و در اختیار حکومت اسلامی است، بنابراین لازم است که منابع موجود طبق مصالح عامه مورد استفاده قرارگیرد.
 
تصرف سواحل توسط ارگان‌ها مختلف مردم را از موهبت‌های طبیعی محروم کرده است
 
نماینده مردم شازند در مجلس با بیان اینکه تصرف سواحل توسط ارگان‌ها مختلف، مردم را از موهبت‌های طبیعی محروم کرده است، تصریح کرد: سواحل شمال و اخیراً جنوب کشور به نوعی در تصرف نهاد‌ها و ارگان‌های مختلف قرار گرفته و عموم مردم را از موهبت طبیعی و استفاده از سواحل زیبای کشور محروم کرده است.  
 
 تصرف سواحل خیانت به ملت است
 
مساحت بسیار زیادی از سواحل کشور در اختیار نهادهای نظامی، دولتی و شبه‌دولتی بوده و هیچ اراده‌ای برای کنار زدن آنها وجود ندارد
 
ابراهیمی با تاکید بر اینکه  تصرف سواحل  توسط دستگاه‌های دولتی و شبه دولتی خیانت در حق مردم است،  اظهار کرد: مساحت بسیار زیادی از سواحل کشور در اختیار نهادهای نظامی، دولتی و شبه‌دولتی بوده و هیچ اراده‌ای برای کنار زدن آنها وجود ندارد.
 
نماینده مردم شازند در مجلس تصریح کرد: اگر بخواهیم حقوق مردم را رعایت کنیم باید اجازه دهیم از موهبت‎های طبیعی و سواحل دریایی راحت‌تر استفاده کنند. تصرف بخش زیادی از سواحل شمال و جنوب توسط ارگان‌ها و نهاد مختلفی چون وزارت نفت، صدا و سیما و ... نشان می‌دهد که آنها از قدرت و نفوذ خودشان برای تسلط بر سواحل کشور سوءاستفاده کرده‌اند.
 
این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: بنده منکر استفاده نظامی از اسکله‌ها و سواحل نیستم اما برخی از آنها صرفاً برای تفریح عوامل خودشان استفاده می‌شود، بی تردید اگر اراده قوی برای آزادسازی حریم ساحلی دریا‌ها وجود داشته باشد و مجلس و دولت نیز به این موضوع ورود کنند، امری شدنی خواهد بود.  
 
عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، با اعلام اینکه مردم ناچار‌ هستند برای استفاده از سواحل به کشور‌های دیگر سفر کنند، خاطرنشان کرد: سفر برای بهره‌مندی از سواحل کشور‌های دیگر زنگ خطری برای حوزه گردشگری کشور بوده و باید مورد بررسی قرار بگیرد از طرفی باید بدانیم، استفاده از موهبت‌های طبیعی حق مردم است و نباید صرفاً در اختیار افراد و نهادهای خاص باشد

.
نگاه رسانه:
ایکاش این میزانی که نماینده شازند اراک  نسبت به سواحل و تصرفات در آن حساسیت دارد، نمایندگان استان های شمالی یعنی نمایندگان مردم  گیلان ، مازندران و گلستان هم نسبت به این مساله بسیار مهم حساس بودند.
جالب است بدانیم که این نماینده عضو کمیسیون کشاورزی مجلس است اما 13 نماینده استان گیلان در کمیسیون کشاورزی حضور ندارند درحالی که سرزمین گیلان تماما متعلق به بخش کشاورزی و فعالیت های تولیدی و زراعی است.!!.
تصرف سواحل توسط ارگان ها و نهادها و بعضا دانشگاه های سایر استان ها و مراکز شبه دولتی و تشکل ها و قوای سه گانه به صورتی پیش می رود که در آینده مردم برای رفتن به دریا و استفاده از ساحل باید به اصطلاح از سر و کول هم بالا بروند.
یک نگاه گذرا به ساحل دریای خزر در گیلان از استارا تا انزلی و رودسر  نشانگر آن است که این ارگان ها و نهادها به خصوص در دو دهه در سراسر ساحل تقریبا همه جا حضور دارند و به نوعی عرصه برای گردشگران تنگ شده است.؟!.
ظاهرا تعریفی هم از سوی مجلس و دولت ها نشده است که بخش دولتی و  شبه دولتی تا چه میزان و چند درصد از سواحل را می توانند در اختیار بگیرند.
مسئولان نظام و استان های شمالی و به خصوص نمایندگان کنونی  گیلان ، مازندران و گلستان در خانه ملت باید نسبت به این موضوع حساس باشند به ویژه آنکه ورود در این موضوع برای آنها رای آور هم هست.  بنابراین بعنوان یک راهکار رای آوری وارد صحنه شوند و از اظهارات نماینده اراک حمایت کنند.  بسم الله
مدیر مسئول.

منبع : گیلان 24

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است