رشت پژوهش گیلانی،

اطلاعات دقیق به محققان و مردم بدهید

گیلان 24 و نشریه واکنش: چندی قبل در مراسمی در مرکز اسناد و کتابخانه ملی گیلان مراسمی برای تجلیل از کسانی که اسنادی را تقدیم این مرکز کرده اند، برگزار شد.

در این نشست " واهانیان" رشت پژوه صاحب نام مرکز استان سخنان کوتاهی داشت که یک جمله وی نظرم را جلب کرد. وی اظهار کرد: به اقایان مرحوم خمامی زاده و نوزاد در کتاب های خود مطالبی را منعکس کرده اند که برای محققان، دانشجویان و مردمی که به این کتب و نوشته های توجه داشته و به خصوص بعنوان منبع استفاده می کنند، بسیار بد است.
وی یاد آور شد: فریدون نوزاد در کتاب خود در باره وجه تسمیه چهار راه میکائیل رشت نوشته است، میکائیل یک فرد مهاجر لات و چاقو کش از کرمان بود که مدتی را به شرق گیلان و شهر لاهیجان مقیم بود. در این کتاب آمده است اسم این چهار راه معروف از نام این فرد مرتبط شده است که بسیار نادرست است.
واهانیان در خصوص کتاب استاد خمامی زاده هم نکته مشابهی را عنوان کرد و افزود: در زمان حیات این دو نویسنده و رشت پژوهان هر دو اشکال را به دوستان متذکر شدم و توصیه شد که اصلاح شود تا آیندگان به اشتباه نروند. وی این را هم توضیح داد، متاسفانه این کتاب ها هم چنان با همان اشتباهات در بازار وجود دارد.
مدیر مسئول

منبع : گیلان 24

برچسب ها : رشت پزوه وهانیان خمامی زاده نوزاد اطلاعات اشتباه محققان دانشجویان

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است