شکایت شرکت منطقه آب گیلان علیه بخشداری رحیم آباد،

بخشداررحیم آباد: اعتراض شدیدمان را اعلام کردیم

گیلان 24 و نشریه واکنش: شرکت آب منطقه ای گیلان با اعلام شکایت حقوقی از بخشداری رحیم آباد مبنی بر برداشت و حمل غیرمجاز خاک باطله!!! در آن زمین، باعث توقف عملیات اجرایی آماده سازی و اسکان شده است.

بخشداری بخش رحیم آباد شهرستان رودسر با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد، همانگونه که قبلاً بعرض رساندیم کار آماده سازی زمین تعرفه شده برای اسکان حادثه دیدگان سیل کاکرود و همچنین رانش زمین در روستای آزارکی، پیرو مصوبه ستاد بحران شهرستان رودسر از چند هفته پیش آغاز شد. از ابتدای معرفی این زمین در شهریور ماه سال ۹۷ شرکت سهامی آب منطقه ای گیلان ابتدا با اعلام اینکه زمین مورد تعرفه برای سد پلرود مورد استفاده است مخالفت خود را اعلام نمود که پس از رایزنی ها و دستور مقامات بالاتر بعدها با اعلام اینکه زمین مذکور در حد بستر رودخانه پلرود!!!  بوده و در معرض سیلاب قرار دارد! مجددا مخالفت نمود که اینکار ضمن ایجاد تشویش اذهان عمومی اهالی باعث تعجب هم شد که با ورود مسئولین عالیرتبه شهرستان و استان به موضوع، اقدام به اصلاح پاسخ استعلام نمودند!
اکنون شرکت آب منطقه ای گیلان با اعلام شکایت حقوقی از بخشداری رحیم آباد مبنی بر برداشت و حمل غیرمجاز خاک باطله!!! در آن زمین، باعث توقف عملیات اجرایی آماده سازی و اسکان شده است.  
ضمن اینکه اعتراض شدید خودمان را به این نحو عملکرد شرکت آب منطقه ای گیلان اعلام میداریم، اعلام میکنیم که عملکرد این شرکت در سه پروژه ای که بعنوان کارفرما بشرح ذیل در شهرستان رودسر و بخش رحیم آباد در دست اجرا داشته و با کم کاری و عدم پیگیری و نظارت، باعث نارضایتی عمومی و اتلاف منابع کشور و بالارفتن قیمت تمام شده این پروژه ها گردیده است:
۱. پروژه احداث سد مخزنی پلرود که هنوز پروسه تملک اراضی و املاک ساکنان حاشیه سد به اتمام نرسیده و باعث نارضایتی و شکایات فراوانی شده است. ضمن اینکه به وضعیت حدود ۷ کیلومتر جاده داخل محدوده دریاچه سد، هیچگونه رسیدگی نمیشود و در همین رابطه نیز با نارضایتی فراوان مواجه شده ایم. بخش عظیمی از مصالح رودخانه ای بالا و پایین سد به پیمانکار سد واگذار شده و عملاً هیچ نفعی به بخش و شهرستان توسط آب منطقه ای گیلان، نمی رسد.
۲.پروژه احداث تصفیه خانه آب شرب شهرستانهای رودسر و املش در طول لات به کارفرمایی آب منطقه ای گیلان با تاخیر بیش از ۱۲ ساله، باعث چندین برابرشدن قیمت تمام شده این پروژه گردیده و هنوز که هنوزه چشم انداز روشنی برای اتمام آن متصور نیستیم. این در حالیست که باوجود فرا نرسیدن فصل تابستان با تنش و بحران آبی مواجه شده ایم!
۳. پروژه احداث منبع ذخیره و ایستگاه پمپاژ بندبن به کارفرمایی آب منطقه ای گیلان که با تاخیر چندساله مواجه بوده و هنوز به اتمام نرسیده است که به نوعی هدررفتن توان و انرژی و منابع عمومی مارا نشانه رفته است!
 
هدف از گفتن این موارد، شناساندن موانع اجرای کار فقط در یک زمینه آنهم در یک بخش بود. والبته بعرض می رسانم که جملگی این موانع نمی تواند کمترین خللی در اراده ما برای احقاق حق مسلم بخش رحیم آباد و شهرستان رودسر، واردکند.
ومن الله التوفیق
منبع: کانال شهر رحیم آباد

منبع : گیلان 24

برچسب ها : بخشداری رحیم آباد رودسر آب منطقه ای گیلان برداشت شن

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است