چای مرغوب در کارخانه کیلویی 60 هزار تومان – چرا ؟

رئیس سازمان چای پاسخگو باشد،

نشریه واکنش و شبکه خبری گیلان 24: قیمت چای داخلی که از اواسط اردیبهشت ماه فروش آن در بخش بازرگانی کارخانه های چایسازی شروع شده است ، برای مصرف کنندگان بسیار گران است.

به قلم: مجید محمدپور- مدیر مسئول  
فصل برداشت چای در شمال ایران هر سال از اوایل اردیبهشت ماه شروع و تا اواخر شهریور ماه به تناسب میزان بارندگی و دمای هوا سه تا چهار چین ادامه دارد که امسال به علت تداوم سردی دما کار برداشت یک هفته دیرتر شروع شد.
 اخیرا برای بازدید و در عین حال خرید چای به چند کارخانه چایسازی در شرق گیلان مراجعه کردم که در کارخانه بنکسر بخش رحیم آباد چای تولیدی در سه درجه بندی  "قلمی، شکسته و ممتاز"با نرخ های هر کیلوگرم 25 و 30 و 40 هزار تومان فروخته می شد. مشتریان منطقه ای هم به مرور از اولین ساعات صبح به این کارخانه مراجعه و خرید سالانه خود را انجام و در میان آنها برخی فروشندگان محلی هم با خرید این چای با بیست درصد سود آن را در مسیر جاده ها و بزرگراه ها به مسافران می فروشند. چای در کارخانه بازنشین هم به همین منوال است و هر دو واحد محصول خوبی تولید دارند.
نرخ  چای در کارخانه چایسازی " بهار برگ" واجارگاه که طی چند سال اخیر همیشه یکی از گرانترین چای را در میان کارخانه ها داشته با همه مرغوبیت به ترتیب قلم 25 هزار تومان و ممتاز یا بسته بندی قهوه ای 60 هزار تومان عرضه می شد. به نظر می رسد که فروش چای به قیمت 60 هزار تومان برای هر کیلوگرم در شمال ایران بالاترین نرخ باشد.
رئیس سازمان چای ورود کند
به مهندس جهانساز رئیس سازمان چای کشور که مقر این سازمان در مرکز شهر لاهیجان در شرق استان گیلان است توصبه می شود، در خصوص قیمت چای خشک ایرانی " تولید داخل" به افکار عمومی پاسخگو باشد به ویژه آنکه کارخانه های چایسازی گر چه خصوصی یا تعاونی اما طرف قرار داد دولت قرار داشته و از مزایای خصولتی بودن کامل بهره مندند.
وقتی که برگ سبز چای را از کشاورزان پر تلاش  چایکار شمال ایران " گیلان ومناطق غرب مازندران کیلویی درجه یک 3275 تومان و درجه دو 18492 تومان خدریانی می کند و به  ازای تقریبا بیش از چهار  کیلو برگ سبز یک کیلو چای خشک تولید می شود ، چرا باید قیمت چای خشک این قدر گران باشد.
گرچه هزینه های نگهداری دستگا های چایسازی ، قطعات یدکی و مزد کارگران نسبت به سالهای قبل بیشتر شده است ، اما این وسط  حفوق مصرف کننده چه می شود. در واقع قیمت یک کیلو چای در چین اول که همه برگ سبز برداشت شده درجه یک است برای کارخانه دار 15 تا 16 هزار تومان تمام می شود ، اما همین چای 40 تا 60 هزارتومان فروخته می شود.!!.
 
چای در بازرگانی کارخانه های چای نمی ماند
بررسی های خبرنگاران ما در شرق گیلان نشان می دهد، به علت استقبال خوب مصرف کنندگان شمالی و مسافران به منطقه از چای داخلی به علت کیفیت چای و نیز عدم استفاده از افزودنی های مصنوعی ، چای تولیدی چند سالی  روی زمین یا در انبارها نمی ماند و به سرعت به فروش می رسد.  این در حالی است که کارخانه داران چای تقریبا هیچ گونه تبلیغی برای فروش محصول خود  انجام نمی دهند و شاید هم ضرورتی نمی بینند و معدودی از آنها  در صدا و سیما محلی در قالب برنامه های تلویزیونی محصولشان را معرفی می کنند.
تا چند سال قبل به علت واردات بی اندازه چای از خارج گاه تا 50 درصد و حتی بیشتر چای تولید داخلی در انبارها می ماند و سپس بعنوان چای سنواتی به یک چهارم و یک پنجم قیمت به واسطه های در تهران فروخته می شد. گفته می شود این واسطه های که برخی از عوامل چای کشور و مدیران اجرایی گیلان بوده و هستند این چای سنوانی را با چای مرغوب مخلو ط کرده و با قیمت خوب به بازار عرصه می کردند.
مدیران سازمان چای می گویند، در گیلان و غرب مازندران تنها مناطق تولید چای ایران ، هر سال در 25 هزار هکتار باغ حدود 25 هزار تن پای خشک تولید می شود. از میزان باغهای چای موجود 21 هزار هکتار فعال است و بقیه در دست احیا می باشد.هم چنین گفته می شود، مصرف چای داخلی بیش از 110 هزار تن برای 80 میلیون نفر جمعیت است و بقیه نیاز کشور از خارج به خصوص از هندوستان و سریلانکا وارد می شود که این واردات در تمام سالها بیش از نیاز است. در این راستا شایسته است نمایندگان مردم گیلان در مجلس به دور از شعار دادن های انتخاباتی و نمایندگان منطقه غرب مازندران مجلس، استانداران دو استان، فرمانداران شهرهای چای خیز ، وزارت جهاد کشاورزی و بیش از همه رسانه ها هشدار های مکرر و لازم را بدهند..  
در همین حال ، مسئولان اتحادیه چای کشور میزان اراضی زیر کشورچای را به مراتب کمتر از  رقم اعلامی مسئولان چای ذکر کرده و تولید را هم خیلی کمتر از این میزان می دانند که در گزارش های آینده به آن اشاره خواهد شد.
مسئولان چای ایران اعتقاد دارند، با تاسیس صندوق حمایت از چایکاران تحولی درصنعت چای به وجود آمده است ، اما دست اندر کاران اتحادیه و نیز کارشناس های بخش خصوصی چای این گفتمان را تایید نمی کنند.
 
 تاریخچه چای در ایران و جهان  
صنعت چای در ایران دارای قدمتی 110 ساله است و در گذر زمان به دلیل درآمد زایی مناسب با اقبال کشاورزان شمال کشور در دو استان گیلان و مازندران مواجه شده است. نخستین باغ چای ایران در سال 1280 در لاهیجان و نخستین کارخانه چای سازی کشور هم در ساال 1311 تاسیس شد. پس از پیروزی انقلاب اسلامی محصول چای همواره به دلیل اهمیت اقتصادی و اجتماعی بالایی که داشت مورد توجه سیاست گذاران بود به نحوی که در اوایل دهه 1370 میزان تولید چای داخلی به مرز 70 هزار تن چای خشک رسید که معادل دو سوم نیاز مصرفی کشور بود.
چین نخستین زادگاه چای در جهان است که با سفر گردشگران اروپایی این محصول از شرق به غرب آورده شد و بتدریج جایگاه مهم خود را در دربار پادشاهان و سران کشورها پیدا کرد. هم اکنون چین با 80 میلیون چایکار بیشترین تعداد چایکاران و با 2 میلیون تن بیشترین تولید و 2 میلیون و 72 هزار هکتار بیشترین اراضی سطح زیر کشت چایکاری در جهان را در اختیار دارد.
 
وضع چای در ایران
براساس اطلاعات جدول ذیل در حال حاضر حدود 26 هزار هکتار باغ چای در دو استان گیلان و مازندران قرار دارد که از این مقدار حدود 21 هزار هکتار مورد بهره برداری قرار میگیرد. حدود 55 هزار خانوار چایکار بطور مستقیم در باغات چای مشغول بکارند و 100 درصد درآمد و معیشت شان از محصول چای است. در کل برای 100 هزار خانوار در بیش از 151 کارخانه چای سازی که متناسب با ظرفیت تولیدشان بین 30 تا 60 نفر شغل فصلی و دایم ایجاد کرده اندو اگر هر خانوار را 5 نفر در نظر بگیریم بطور متوسط 500 هزار نفر مستقیم و غیر مستقیم در صنعت چای اشتغال دارند و این تعداد جدای از تعداد شاغلینی است که در بخش بازرگانی (صنایع بسته بندی و فروش) اشتغال دارند. مصرف سرانه کشور چیزی در حدود تقریبا 100 هزار تن است و چنانچه مصرف هر فرد بین 3 /1 تا 4 /1 کیلوگرم چای باشد در حدود 110 هزار تن سالانه چای در کشور مصرف می شود. ارزش اقتصادی این محصول از قرار هرکیلوگرم چای 5 دلار در نظر بگیریم 550 میلیون دلار است و کالایی است که الزاما و حتما باید در سبد مصرفی خانوار باشد و جایگزین هم ندارد و اگر جایگزین داشته باشد یک جایگزین خاص مانند قهوه است. بطور متوسط در باغات چای دارای شبکه آبیاری بین 1 تا 3 نفر و در باغات دیم هم میانیگن 1.5 نفر اشتغال دایم دارند.
منتظر نظر، پیشنهاد و انتقاد های مسئولان سازمان چای، مدیران اتحادیه ، کشاورزان و کارشناس های کشاورزی هستیم.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : چای تولید داخلی قیمت رئیس سازمان صندوق حمایت کشاورزان نرخ تضمینی

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است