سکته ی قلبی و مغزی در گیلان زیاد است،

گیلانی ها نمکدان ها را ازسر سفرها جمع کنند

گیلان 24 و نشریه واکنش: معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان اعتقاد دارد در استان ما حداقل چهار برابر دیگر نقاط کشور نمک مصرف می کنند و این امر سبب افزایش سکته های قلبی و مغزی شده است.

اسماعیل نورصالحی  در کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت با اشاره به اینکه تعاملات خوبی ما بین دانشگاه علوم پزشکی و کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت برقرار است، گفت: طرح بسیج ملی کنترل فشار خون همانند طرح فلج اطفال در کل کشور اجرایی می شود و خوشبختانه در دوران اجرای طرح فلج اطفال استان گیلان عملکرد بسیار خوبی ارائه کرد .
 
وی با بیان اینکه تعامل شهرداری رشت با دانشگاه علوم پزشکی گیلان در اجرای طرح های مختلف نشان دهنده جامع نگری مدیران این حوزه است افزود: در تلاشیم تا با تبلیغات وسیع و اطلاع رسانی مناسب، طرح بسیج ملی فشار خون در استان گیلان بسیار خوب و با عظمت برگزار شود .
 
نورصالحی با تاکید بر اینکه به واسطه نوع زندگی و مصرف بالای نمک در گیلان مردم این استان بیش از دیگر استانهای کشور در معرض ابتلا به فشار خون قرار دارند گفت: در استان گیلان چهار برابر دیگر استان های کشور نمک مصرف می کنند و این مسئله موجب افزایش سکته های قلبی و مغزی شده است .
 
وی با اشاره به اینکه باید به مقوله پیشگیری و اطلاع رسانی درباره مضرات مصرف نمک و ابتلا به بیماری هایی از جمله فشار خون توجه بیشتری معطوف شود بیان کرد : مردم گیلان از سطح سواد و آگاهی بسیار بالایی برخوردار هستند و همواره در چنین مباحثی تعامل بهتری از خود نشان می دهند .
 
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه برچیده شدن نمکدان ها از روی سفره ها کاهش مصرف نمک در استان را به همراه دارد افزود: یقینا با تحقق این مهم از بروز بسیاری از بیماریها پیشگیری می شود

منبع : گیلان 24

برچسب ها : گیلان سکته قلبی و مغزی مصرف نمک معاون دانشگاه علوم پزشکی

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است