امام جمعه رشت

بیان دردها درنماز جمعه بعلت ناتوان برخی مدیران است

گیلان 24 و نشریه واکنش: امام جمعه رشت گفت: بیان دردهای مردم از نمازجمعه به دلیل ناتوانی برخی مسئولان است و این درحالی است که مجلس دهم نتوانست در تراز ملت ایران باشد.

نماینده ولی فقیه در گیلان  درخطبه های نماز ، به فعالیت گسترده سه جبهه صهیونیسم جهانی، آمریکا و آل جهود علیه نظام اسلامی در سال های اخیر به ویژه ماه های گذشته اشاره کرد و یادآور شد: استکبار جهانی، امپراطوری رسانه ای غرب را در سه جبهه اقتصادی، فضای مجازی و اقتصادی علیه جمهوری اسلامی ایران به کار گرفته است.
 
آیت الله فلاحتی با بیان اینکه دشمن تلاش می کند در سه جبهه مذکور تدین را از جوانان ما بگیرد، تصریح کرد: دشمنان در فضای مجازی جوانان ما را به فساد اخلاقی دعوت می کنند.
 
وی ادامه داد: البته خدای متعال وعده داده هر ملتی که خدا را یاری کند، خداوند نیز آنها را یاری می کند و در ۴۰ سال گذشته خدا تمام نعمت های خود را شامل جامعه ایران کرده و دلیل آن خوب بودن مردم ما است.
 
امام جمعه رشت، حضور گسترده مردم در نمازهای جمعه و حمایت همه جانبه از خون شهدا را دلیل یاری خداوند از ملت ایران دانست و اظهار کرد: ملت ما متوجه شده در سایه رهبری می تواند به اهداف الهی خود دست پیدا کند.
 
آیت الله فلاحتی با اشاره به ویژگی حاکمان در نظام اسلامی از نگاه امیرالمومنین علی(ع)، بیان کرد: پایبندی کامل به اقامه اصول دین خدا، پایبندی به اجرای عدالت و پایبندی به معنویات و ساده زیستی از ویژگی های مذکور است.
 
وی به وجود اشرافی گری در برخی از مسئولان در سال های اخیر اشاره کرد و افزود: پایبندی به اینکه نیروهای ارزشی روی کار بیایند حائز اهمیت است بنابراین کسانی که دل شان برای نظام و رهبری می سوزد باید بر سر کار بیاید.
 
نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید بر شایسته سالاری در تصدی مسئولیت ها، بیان کرد: بعضی از مسئولان ما شایسته تصدی ها نیستند و مردم این موضوع را می فهمند ضمن اینکه از مسئولی که با کت و شلوار اتو زده به سراغ مردم می آید نمی توان زیاد توقع داشت.
 
آیت الله فلاحتی به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال جاری اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری فرمودند؛ از بعضی مصوبات مجلس بوی غربی می آید و در تراز قانونی نیست و نمی تواند مشکلات را برطرف کند.
 
وی با این پرسش که آیا مجلس دهم توانست در تراز ملت ایران باشد، تصریح کرد: اختلاس و فسادهای اداری که در چند سال اخیر بعضی از سازمان ها و دستگاه ها را فرا گرفته و مجلس می توانست در آن ورود کند اما نشد ضمن اینکه نبود نظارت بر قیمت ها که مجلس می توانست ورود کند اما انجام نشده است.
 
امام جمعه رشت اضافه کرد: امیدوارم با آمدن آقای رئیسی در قوه قضائیه، سرعت در اجرای قوانین داشته باشیم و با دانه درشت هایی که دور زدن قانون را بلد هستند، برخورد شود.
 
آیت الله فلاحتی با بیان اینکه در نمازجمعه تنها دردهای جامعه را بیان می کنیم، خاطرنشان کرد: بیان دردهای مردم در نمازجمعه به دلیل ناتوانی مسئولان است.
 
وی ادامه ادامه داد: پس از ایجاد گرانی می خواهیم با لجام گسیختگی قیمت ها برخورد کنیم در صورتی که قانون مشکلی ندارد و اشکال در بخش اجرایی است.
 
نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه بسیاری از گره های موجود در جامعه ناشی از بی برنامگی است، اظهار کرد: در جامعه اسلامی باید پیشگیری داشته باشیم زیرا پیشگیری مقدم بر مقابله است و این امر نیاز به افراد خردمند و دلسوز دارد.
 
آیت الله فلاحتی همچنین به عوامل قبول توبه خدای متعال از انسان در آیات قرآن و روایات اشاره کرد و افزود: نخستین عامل پذیرش توبه این است که انسان گناهی که کرده در پیشگاه خدا اعتراف کند.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : رشت امام جمعه درد مردم ناتوانی مدیران

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است