ملخهای مراکشی وارد باغها و مزارع گیلان شدند

گیلان 24 و نشریه واکنش: معاون امور تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان از افزایش هجوم ملخ‌های مراکش به ۵شهرستان گیلان خبر داد.

معاون امور تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان از افزایش حمله ملخ های مراکشی به اراضی شهرستان های رودسر، املش، سیاهکل، آستارا و رودبار خبرداد و گفت: بیشترین هجوم این حشرات در شهرستان رودبار رخ داده است  
مسعود الماسی افزود: جای نگرانی وجود ندارد و کانون یابی ملخ مراکشی انجام شده است و هم اکنون در حال مبارزه هستیم.  
وی با بیان اینکه پایش در 11هزار هکتار از اراضی استان صورت گرفته است  خاطرنشان کرد: در 4هزار و 700هکتار از این اراضی کانون یابی و سم پاشی لازم انجام شده است.
معاون امور تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه هر ساله در فروردین کانون‌ یابی ملخ‌ها انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: زمستانی گرمتر و بارندگی بیشتر در بهار موجب شد که هجوم ملخ ها امسال بیشتر از پارسال باشد.  
مسعود الماسی هجوم ملخ های مراکشی  فقط مربوط به امسال نیست و از سال های قبل بود تصریح کرد: بارندگی بهار امسال موجب افزایش سبزینگی علفزارها شده و در مجموع منبع غذایی مناسبی را برای این حشرات فراهم کرده است البته سبزینگی علف ها موجب می شود که ملخ ها به سمت مزارع و باغات کمتری بروند.
وی گفت: سم پاشی مزارع تا پایان تیر ماه ادامه خواهد داشت.  
معاون امور تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان افزود: امسال آموزش های لازم به کشاورزان و باغداران داده شد بطوریکه برای مبارزه با ملخ مراکشی با جهاد کشاورزی همکاری بسیار خوبی دارند.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : ملخ مراکنشی گیلان باغها مزارع

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است