بعلاوه نظر کوتاه رسانه،

350روستای گیلان فاقد آب شرب اند!

گیلان 24 و نشریه واکنش: مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی گیلان با اشاره به اینکه ۳۵۰ روستای این استان فاقد آب شرب هستند، گفت: افزایش هزینه‌ها سرعت اجرای پروژه ها را کاهش داده است.

محبعلی رنج ور امروز دوشنبه در نشست با سرپرست فرمانداری صومعه سرا که در دفتر فرمانداری این شهرستان برگزار شد با بیان اینکه با توجه به پراکندگی روستاهای در استان گیلان شبکه توزیع در این استان از سایر استان‌های کشور سخت‌تر است، افزود: در این شرایط هزینه خدمات و استهلاک افزایش می‌یابد.
 
مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی گیلان با اشاره به وجود ۶۵ مخزن با ظرفیت ۶ هزار مترمکعب با ۵۱ ایستگاه پمپاژ در این استان، گفت: از سال ۹۴ تاکنون اعتبارات خوبی از صندوق توسعه در اختیار شرکت‌ها به صورت متمرکز در آب و فاضلاب کشور قرار گرفته که به صورت استانی توزیع شده است.
 
وی به اختصاص ۴۰ میلیارد تومان اعتبار از محل صندوق توسعه و ۲۰ میلیارد تومان نیز از ردیف مجتمع‌ها در قالب اسناد خزانه در سال گذشته به استان گیلان اشاره و بیان کرد: امسال اعتبار استان گیلان نسبت به سال گذشته در سطح ملی دو برابر شده است.
 
رنج ور با بیان اینکه ۳۵۰ روستای گیلان فاقد آب شرب روستایی هستند، ادامه داد: با توجه به افزایش هزینه‌ها سرعت عملیاتی شدن کاهش می‌یابد. این در حالی است.
نگاه رسانه:
هر جای گیلان را که نگاه کنید آب و آب و بسیاری از مردم غیر یومی در سالهای اخیر برای دسترسی اسان تر به آب به گیلان مهاجرت کرده اند، پس چگونه است که پس از چهار دهه و این همه مدیر اجرایی و آبی " آب منطقه ای و آب شهری و روستایی"  هنو ز مردم 350 روستا در این استان اب نوشیدنی ندارند.
استان گیلان بیش از 2400 روستا دارد که عدد 350 روستای بدون آب یک رقم بزرگی است و مدیران مرتبط و اجرایی به خصوص حوزه اقتصادی استانداری و مدیر برنامه  و بودجه گیلان اقدامی بکنند.
در این باره شما مردم در شهر و روستا هم اگر نظری دارید، اعلام کنید.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : اب رورستایی

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است