رئیس صمت گیلان:

کارت های بازرگانی اجاره باطل می شود

گیلان 24 و نشریه واکنش: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان اعلام کرد: کارت‌های بازرگانی اجاره‌ای تعلیق و باطل می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گفت: با همکاری گمرکات گیلان همه فعالیت‌های تجاری دارندگان کارت‌های بازرگانی رصد شد و با این کار کارت‌های بازرگانی مشکوک به اجاره ای بودن در ابتدا تعلیق و پس از بررسی و قطعیت موضوع باطل  خواهد شد.
فرهاد دلق ‌پوش با تاکید بر اینکه صادرکنندگان در خصوص ایفای تعهدات ارزی بر حسب قانون اقدام کنند افزود: صادرکنندگان ارز حاصل از صادرات را به صورت قطعی و شفاف تعیین تکلیف کنند.
وی با بیان اینکه بیشترین مبادلات تجاری شمال از مرز آستارا با جمهوری آذربایجان که بزرگترین مرز ترانزیتی کشور است انجام می‌شود افزود: کنترل واردات و صادرات با حساسیت بیشتری باید انجام شود و قانون در مورد مسائل ارزی تعارف ندارد و ما مکلف به جلوگیری از خروج غیرقانونی ارز از کشور هستیم.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با تأکید به برگشت ارز حاصل از صادرات و استفاده آن در چرخه اقتصادی کشور گفت: مدارک و اسناد مثبت بر اساس ماده 7قانون گمرکی با رعایت قوانین که نشانگر واگذاری و اختصاص ارز حاصله به ازای مبلغ ارز صادراتی به واردات باشد باید ارائه شود.
فرهاد دلق ‌پوش با اشاره به اهمیت تضامین ارز صادراتی و رصد آن از طریق سامانه افزود: امیدوارم با جدیت و دقت در پایش کارت‌های بازرگانی، فضای فعالیت مناسبت‌تری برای تجار و بازرگانان گیلان، شفاف ‌سازی امور تجاری و تسهیل در این امور با اهداف قانونی مشخص شده فراهم شود.
وی با تأکید بر حمایت از تجار واقعی خاطرنشان کرد: موارد شبهه ‌دار باید از طریق دستگاه‌های مختلف اجرایی مرتبط استعلام و مورد پایش قرار گرفته و عملکرد صادراتی، اسناد ورودی و خروجی کالا به دقت بررسی و رسیدگی شود.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : رئیس سازمان صمت کارت بازرگانی اجاره ای گیلان

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است