امید به زندگی در گیلان افزایش یافت

گیلان 24 و نشریه واکنش: رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت : براساس بررسی های انجام شده امید به زندگی گیلان بیشتر از استان های دیگر کشور است.

 

افزایش امید به زندگی در گیلان رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان  در همایش افتتاحیه هفته ملی سلامت  گفت : در سال 57 امید به زندگی در گیلان54 سال بود اما در حال حاضر امید به زندگی در کشور 74 سال و در گیلان به 76 سال رسیده است.
دکتر شاهرخ یوسف زاده با اشاره به روند رو به رشد افزایش طول عمر افزود : این امر یک موهبت الهی است که در سایه سار علم و دانش به ما ارزانی شده است .
وی با بیان اینکه سبک زندگی مهمترین عامل سلامتی است گفت : نقش خود مراقبتی و تامین سلامتی بر عهده هر فرد است و سلامت جسمی ، روحی و نقش اجتماعی فعال آن باید از سنین کودکی آغاز و سرمشق سبک زندگی افراد قرار گیرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان افزود : رژیم غذایی مناسب و فعالیت های ورزشی مناسب 2 عامل مهم سبک زندگی است که می تواند به سلامت افراد و همچنین توانمندی آنان کمک کند.
دکتر شاهرخ یوسف زاده با بیان اینکه گیلان پیرترین استان کشور است اظهار کرد : باید با خود مراقبتی در دوره مختلف زندگی به ویژه جوانی و میانسالی بتوانیم از عمرمان در دوره سالمندی لذت ببریم.
 

منبع : گیلان 24

برچسب ها : امید به زندگی گیلان

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است