انتخاب دانشگاه آزاد رشت در میان برترین های جهان

گیلان 24 و نشریه واکنش: دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت،در رتبه بندی Scimago در سال 2019، دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت در رتبه بندی برترین های جهان قرار گرفت

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی  دکتر سید مظفر میربرگ کار معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت در مصاحبه با روابط عمومی این دانشگاه، گفت: در رتبه بندی Scimago در سال 2019، دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت از میان 6459 دانشگاه و موسسه معتبر بین المللی که در 862 جایگاه رتبه بندی شده اند، در رتبه 743 قرار گرفته است.
 
وی افزود: این رتبه بر اساس امتیازاتی که واحد در سه معیار توانایی تحقیقاتی، خروجی نوآورانه و میزان تاثیرات دانشگاه بر جامعه به دست آورده محاسبه شده است.
 
میربرگ کار ادامه داد:  رتبه دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت در این سه معیار به ترتیب 429، 475 و 242 می باشند. قیاس جایگاه واحد رشت در معیار پژوهش در سال 2019 با رتبه این واحد در سال های گذشته حکایت از بهبود وضعیت دانشگاه دارد به گونه ای که در میان 5 دوره حضور دانشگاه در این رتبه بندی معتبر بین المللی بهترین جایگاه در این معیار ارزشمند در سال 2019 حاصل شده است.
 
معاون پژوهشی واحد رشت تصریح کرد: جایگاه واحد رشت در میان دانشگاه هایی که از ایران شرایط قرارگرفتن این رتبه را داشته اند، 58 می باشد و در میان واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی نیز رتبه 6 را به خود اختصاص داده است.
 
لازم به ذکر است که جایگاه کسب شده بر اساس کارنامه تحقیقاتی بین المللی دانشگاه در بازه زمانی سال های 2013 تا 2017 بدست آمده است. پایگاه معتبر اسناد علمی اسکوپوس (scopus) منبع ارزیابی مستندات پژوهشی دانشگاه می باشد و پروفایل دانشگاه، اعضاء هیات علمی و محققین در نمایش جایگاه حقیقی دانشگاه نقشی اساسی دارد.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : دانشگاه آزاد رشت رتبه برتر جهانی

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است