نمایشگاه بین المللی گل و گیاه در چابکسر

گیلان 24 و نشریه واکنش: معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاوزی استان گفت: نمایشگاه بین المللی گل و گیاه ۹ تا ۱۳ اردیبهشت ماه در فضایی به مساحت ۸ هزار و ۵۰۰ متر مربع در چابکسر برگزار می‌شود.

مسعود الماسی افزود: این نمایشگاه با ۵۳ غرفه مختص تولیدکنندگان درخت و درختچه‌های زینتی در فضای باز و ۴۲ غرفه در سالن سرپوشیده برای نمایش گیاهان گلدار آپارتمانی، شاخه بریده، کاکتوس، ساکولنت ها، ادوات و نهاده‌های کشاورزی در نظر گرفته خواهد شد.
وی گفت: در نمایشگاه بین المللی گل و گیاه چابکسر طراحان و مسئولان فضای سبز شهر‌های بزرگ کشور، تولید کنندگان بزرگ‌ترین مجتمع گلخانه‌ای استان و تجار کشور‌های همسایه حضور خواهندداشت.
بخش چابکسر  شهرستان رودسر در همسایگی شهر رامسر از مناطق مهم پرورش گل و گیاه در یک دهه اخیر است و هر ساله بر میزان باغهای پرورش گل این منطقه افزوده می شود. در این راستا جوان ها با اندک سرمایه وارد این بخش از تولید شده اند و بسیار از خانواده ها در منطقه و در بخش های چابکسر، کلاچای، رحیم اباد، واجارگاه و املش و رودسر به این کار روی آورده اند.
گل و گیاه بازار خوبی در داخل کشور و نیز در کشور همسایه به خصوص کشورهابی عربی دارد و در آمد حاصل از آن نسبت به دیگر محصولات بسیار خوب است..

منبع : گیلان 24

برچسب ها : نمایشگاه گل و گیاه چابکسر

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است