در تعطیلات نوروز امسال،

۱۱۵ هزار گردشگر از مرز زمینی آستارا تردد کردند

گیلان 24: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده استان گیلان گفت : ​در ایام نوروز( ۲۵ اسفند تا ۱۷ فروردین) تعداد ۱۱۵ هزار نفر مسافر از مرز زمینی آستارا تردد داشتند.

 

محمدرضا نازک کار افزود: در ایام نوروز تعداد ۱۱۵ هزار و ۷۶ مسافر از مرز زمینی شهرستان آستارا تردد کرده اند که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۱.۵ درصدافزایش داشته است.
 
وی اظهار کرد : طی این مدت ۵۴ هزار و  ۷۷۱ نفر از مرز آستارا به کشور وارد و۵۶هزار و ۳۰۵ نفراز این مرز خارج شده اند ، که به ترتیب ۴۷درصد در تردد ورودی و ۳۶ درصدی در تردد خروجی از مرز آستارا رشد داشته است.
 
 وی ادامه داد : ۴۴ هزار گردشگرخارجی از طریق مرز آستارا به کشور وارد و ۴۰ هزار و ۵۰۴ نفر گردشگر خارجی از طریق مرز آستارا از کشور خارج شده اند که تعداد گردشگر خارجی ورودی ۱۱۲ درصد  و گردشگر خارجی خروجی ۱۰۹ درصد افزایش داشته است.
 
مدیر کل راهداری وحمل و نقل جاده ای استان گيلان  همچنین گفت:  در طی این مدت ۱۴ هزار و ۷۷۰ نفر مسافر ایرانی از طریق مرز آستارا به کشور وارد و ۱۵هزار و ۸۰۱ نفر مسافر ایرانی از طریق مرز آستارا از کشور خارج شده اند که تعداد مسافر ایرانی ورودی ۲۳ درصد و تعداد مسافر ایرانی خروجی ۲۸ درصد کاهش داشته است.
 
نازک کار در پایان با اشاره به اینکه میانگین تردد روزانه مسافر به مرز آستارا در سال ۹۷ تعداد ۳ هزار و ۹۰۶ نفر بوده است ، اضافه کرد : درسال ۱۳۹۷ تعداد یک میلیون و ۴۴۵ هزار و ۱۲۳نفر از مرز آستارا تردد کرده اند که نسبت به سال ماقبل یعنی (۱۳۹۶ ) مقدار ۸۴ درصد افزایش داشته است.​

منبع : گیلان 24

برچسب ها : مرز زمینی آستارا

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است