در راستای درآمدزایی روستا نشین ها، ۲۱فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۹

استاندار خواستار سهولت در صدور مجوزها شد

گیلان 24: استاندار گیلان خواستار تسهیل در صدور مجوزهای لازم برای هرگونه فعالیت درآمدزا برای روستاییان با کمترین هزینه و زمان ممکن شد

 و ی گفت: باید با صراحت اعلام کنیم که زمین‌های کشاورزی را تغییر کاربری نمی‌دهیم تا محملی برای خرید زمین‌ها از سوی غیرروستاییان نشود.
 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛ دکتر مصطفی سالاری عصر امروز همزمان با سالروز افتتاح حساب شماره 100 به فرمان حضرت امام خمینی (ره) و تأسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در دیدار با مدیرکل، معاونان و مدیران این مجموعه در استان گیلان با تبریک اعیاد شعبانیه افزود: اقدامات خدمتگزاران توسعه پایدار روستاها در بنیاد مسکن در مسیر تغییر چهره روستا، ایمنی روستانشینان، وضعیت رفاهی و بهبود سطح زندگی آنان بسیار موثر است.
 
وی با اشاره به اینکه فعالیت‌های بنیاد مسکن در روستاها بر میزان رضایت مردم اثرگذار است گفت: تسریع در کارها با کمترین هزینه و بروکراسی قضاوت مردم نسبت به نظام و دولت را شکل می‌دهد.
 
وی با بیان اینکه تعداد روستاها و جمعیت روستایی گیلان نسبت به استان‌های دیگر قابل توجه است اظهار داشت: در تهیه طرح‌های هادی و بازنگری آن درخصوص میزان گستردگی نسبت به جمعیت، فعالیت‌های کشاورزی روستاییان و نیز احداث منزل مسکونی برای فرزندان روستانشینان اختلاف نظرهایی وجود دارد که ایجاد تعادل میان این‌ها کار بسیار اساسی و مهمی است.
 
نماینده عالی دولت در گیلان خاطرنشان کرد: با تعیین قواعد و ضوابط تکمیلی درون استانی غیرمعارض با مقررات ملی ابلاغی از سوی بنیاد مسکن متناسب می‌توانیم دغدغه‌های دستگاه‌های نظارتی و روستاییان را برطرف نماییم.
 
وی درآمدزایی برای ساکنان روستا از طریق بوم گردی و مراکز گیل پارک را گام موثری در جهت جلوگیری از ویلاسازی غیرروستاییان عنوان کرد و اظهار داشت: ما نمی‌توانیم به کسانی که خانه سازی آنان نفعی برای استان ما و روستانشینان ندارد بگوییم خانه نسازند اما با تعیین محدودیت‌هایی می‌توانیم مسیر را برای فعالیت بیشتر روستاییان فراهم کنیم.
 
وی خواستار تسهیل در صدور مجوزهای لازم برای هرگونه فعالیت اشتغالزا برای روستاییان با کمترین هزینه و زمان ممکن شد و گفت: باید با صراحت اعلام کنیم که زمین‌های کشاورزی را تغییر کاربری نمی‌دهیم تا محملی برای خرید زمین‌ها از سوی غیرروستاییان نشود.
 
استاندار گیلان افزود: این اقدام با هدف درآمدزایی برای مردم، عدم تعرض به جنگل، مزرعه و باغ انجام می‌شود.
 
وی با بیان اینکه در تهیه طرح هادی باید وسعت بررسی متناسب با نیازها انجام گیرد اظهار داشت: براین اساس در اجرای طرح هادی اگر وسعت را بیش از نیاز درنظر بگیریم باید میزان خدمات را نیز افزایش دهیم که این موضوع ضمن ایجاد  هزینه بیشتر در بودجه عمومی، موجب میشود اعتبارات اختصاص یافته کم اثرتر باشد.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : استاندار روستا نشین ها در آمد زایی

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است