سرمقاله،

پیش بینی سال جدید

سالی که در آن قرار گرفته ایم ،ادامه سال 1397 است که هزاران افسوس از آغاز آن ارزش پول ملی سقوط کرد و ارزش ارزهای خارجی به خصوص دلار به عرش رسید.؟ !

سالی که در آن چه بخواهیم یا نخواهیم با بحران اقتصادی مواجه شدیم و برنامه ریزان اقتصادی نتوانسته اند هم چنان تا امروز شریان اقتصادی کشور را کنترل کنند. پیامد این شرایط سخت برای مردم به ویژه قشرهای کارمند، بازنشسته و کارگر و البته بیکاران، میزان اعتراض های عمومی بالا گرفت و نارضایتی ها هم افزایش یافت و متاسفانه این روند تداوم دارد و هیچ چشم انداز شفاف و روشنی از سوی مدیران کشور در مجلس و دولت برای آینده ترسیم نمی شود. وفادارای ملت به نظام و ارمانهای انقلاب
اسلامی و حضورشان در صحنه موضوع مقدس و کاملا جداگانه است و مردم ما هرگز این دو را با هم ممزوج نمی کنند.
طی دوسال گذشته در تحلیل هایی اعلام کردیم، اقایان توجه کنید که با گفتار درمانی نمی توان کشور را به توسعه و پیشرفت رساند و باید اقتصاد ایران را سالم و با شتابی عالمانه تقویت کرد و به تولید داخلی و سرمایه گذار بها داده شود.
الحمدالله مقام معظم رهبری امسال را سال رونق تولید نامیدند، بدان معنا که قوای سه گانه کشور و بخش خصوصی آستین همت را برای تولید بیشتر و کیفی تر بالا بزنند. بدون تحلیل و تفسیری همه ملت ایران می دانند که نجات کشور در زمان حاضر از راه تولید طی می شود و نظر به آنکه در تحریم های سخت و دور از انصافی قرار داریم باید دست در دست هم برای اشتغال، تولید ، صادرات، ارز آوری و تقویت زیرساخت های کشور همت کنیم. تعلل و کوتاهی در این عرصه از سوی هر سازمان و نهاد و فردی نابخشودنی و برای کشور کشنده خواهد بود، لذا سازمان های نظارتی با کسانی که در این راه سنگ اندازی یا سهل انگاری دارند با جدیت و بدون چشم پوشی برخورد کنند و این کار باید از یک روز و ساعت مشخصی شروع شود.
تولید در بخش خوراک، پوشاک، دارو و درمان، خدمات و نظایر آن کشور را از اتکای به دیگران رها می کند و استقلال ایران در همه بخش ها حفظ و حراست خواهد شد، ضمن آنکه بیکاری را در سرزمینی که نیروی های جوان مستعد و فراوان دارد، نا مفهوم  می نماید.
در بخش اقتصاد که بزرگترین معضل و مشکل کنونی نظام است، دولت و برنامه ریزان با توجه به شرایط موجود به معنای واقعی و عملی و با وجود تحریم های و فشارهای دشمنان برنامه داشته باشند، به این معنا که در راستای اجرای عدالت اجتماعی- واگذاری کارخانه ها صحیح  باشد، سیستم بانکی به فریاد تولید کننده داخلی برسد، مردم نقدینگی ها را به سمت کار و تلاش هدایت کنند، حقوق های نجومی و اساسا بیش از 10 میلیون تومان حتی برای وزار و امرا و مقام های عالی تا حل مشکلات ممنوع باشد، کسانی که رانت خواری کرده اند، پولها به خزانه برگردانده شود و رشوه خواران به بدترین مجازات ها محکوم شوند. در این شرایط هر کسی گران فروشی و کم فروشی کرد در رسانه ها رسوا و بخشی از دارایی وی همان روز به نفع ملت مصادره شود.  اگر چنین نشود و همین روند ادامه یابد بی تردید باید در انتظار روزهای سخت تر و خاکستری تر بود. حداقل یکبار هم که شده به خودمان صادق باشیم.!
مدیر مسئول

منبع : گیلان 24

برچسب ها : سال جدید ایران شرایط اقتصادی بحران تولید تحریم ها

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است