نظارت بر بازار ؟ + دیدگاه رسانه

نظارت بر بازار در ایام نوروز انجام خواهد شد

فرهاد دلق پوش رییس سازمان صمت گیلانگفت: در ایام نوروز نظارت بر بازار تعطیلی ندارد. همت و همراهی کلیه دستگاه‌های نظارتی برای آرامش و ساماندهی بازار ضروری است.

وی با اشاره به اینکه لازمه تعادل و نظم بازار، نظارت است تأکید کرد: بازرسی های مشترک و تیمی به صورت شیفت بندی شده کاملا هوشمندانه به شکل محسوس و نامحسوس در مرکز استان و سایر شهرستانها با شدت و جدیت در ایام نوروز انجام خواهد شد.
دلق پوش تصریح کرد: در بازرسی و کنترل بازار و امور اصناف در کنار رافت اسلامی، قاطعیت هم باید باشد تا وضعیت بازار قائده مند شود.


نگاه رسانه:
نظارت امر مهم و لازمی به خصوص در شرایط کنونی کشور به ویژه در بازار عرضه و تقاضا است ، اما پرسش از این برادر مدیر این است که به چه چیزی نظارت مستمر دارند.
وقتی قیمت ها نسبت به سال قبل سه تا چهار برابر شده است و خانواده های کم در آمد به خصوص حقوق بگیرها توان خرید ندارند،  سازمان صمت به چه مقوله و چه بخشی از عرضه و تقاضا نظارت می کند.
مردم می گویند: توان خرید ندارند و در آمدها با شتاب و جهش ناگهانی قیمت ها از ابتدای سالجاری که روند صعودی دارد با قیمت اجناس و خدمات همخوانی ندارد.
این مشکل هم  یک معضل مدیریتی و سراسر است و باید دولت برای آن چاره اندیشی کند. کمر طبقه کم در آمد زیر گرانی ها خم شده است و شایسته است که مدیران از حقوق و دریافتی های خود کاسته ، حقوق افراد کم در آمد افزایش یابد و قیمت کالاها و خدمات هم ثابت نگه داشته شود.  در این شرایط می توانیم ادعای نظارت و بازرسی و کنترل و امثال آن داشته باشیم.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : نظارت در بازار

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است