تالار مرکزی رشت با حضور وزیر ارشاد افتتاح شد

گیلان 24: مدیر کل ارشاد گیلان با بیان اینکه بهره‌بردار تالار مرکزی رشت موسسه توسعه فرهنگ و هنر است تصریح کرد: یکی از آرزوهای مردم استان گیلان افتتاح تالار مرکزی رشت بود.

 دکتر فاضلی با  تقدیر از 293 گزارش ارائه شده توسط همکاران خود در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: امیدوارم با افتتاح تالار مرکزی رشت شاهد روزهای خوش و برنامه‌های خوش در استان گیلان باشبم.
 
فاضلی با تقدیر از همکاران خود در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی که در تکمیل پروژه تالار مرکزی رشت نقش خاصی ایفاد کردند گفت: افرادی که در تکمیل پروژه تالار مرکزی رشت سهم داشتند خورشیدسواران هستند.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان با بیان اینکه اسم رشت به فرهیختگی شهره است خاطرنشان کرد: امیدواریم با افتتاح پروژه تالار مرکزی رشت شاهد برنامه‌های فرهنگی و هنری در استان گیلان باشیم.
 
پروژه تالار مرکزی رشت که عملیات احداث آن از سال 86 آغاز شد در اواسط اسفند 97 به بهره‌برداری رسید که علت تاخیر در افتتاح آن، ارائه کار با کیفیت ذکر شده است.
 
ساخت تالار مرکزی رشت به‌عنوان یکی از زیر‌‌ساخت‌های فرهنگی است که با هدف ارائه بستر مناسب جهت انجام فعالیت‌های فرهنگی، هنری و موسیقی در سال 1386 آغاز شد.
 
این پروژه که از پروژه‌های ملی استان گیلان و با نظارت دفتر طرح‌های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.
 
عواملی همانند فقدان تأمین اعتبار پروژه، پیچیدگی‌های فنی و رعایت موارد خاص آگوستیکی سالن کنسرت هال در طولانی شدن آن نقش به‌سزایی داشته است.
 
مساحت فضاهای فرهنگی - هنری گیلان، 34 هزار و 942 متر مربع است که با افتتاح طرح ملی تالار مرکزی رشت، 19 هزار متر مربع به فضای فرهنگی استان افزوده شد.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : وزیر ارشاد تالار مرکزی رشت افتتاح

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است