سر مقاله،

توکجا بودی تا حالا!!

به انتخابات مجلس شورای اسلامی نزدیک می شویم و براساس سنوات قبل سال آینده دوره جدید انتخابات خانه ملت در سراسر کشور برگزار می شود.


تفاوت اساسی این دوره از انتخابات با دوره های چهل سال گذشته دوران پیروزی انقلاب اسلامی  در مرکز قانون گذاری کشور این است که، 1. نماینده هایی که سه دوره نماینده بودند در دوره جدید امکان نامزدی نخواهند داشت و باید  چهار سالی استراحت کنند و بعد از آن وارد کار زار انتخابات شوند. در همین راستا در استانی مثل گیلان "حسن خسته بند" نماینده مردم شهرستان انزلی،" مهرداد لاهوتی" نماینده مردم شهرستان لنگرود و "جبار کوچکی نژاد " یکی از سه نماینده حوزه انتخابیه رشت دیگر نمی توانند در این دوره شرکت کنند.
2. انتخابات در این دوره به جای آنکه شهرستانی و منطقه ای باشد، استانی خواهد بود که لاهوتی از جمله کسانی بود که به شدت برای استانی شدن انتخابات تلاش کرد. انتخابات استانی به این معنا است که هر نماینده باید حداکثر آرای سراسر استان را به دست آورد و در این شرایط رای دهی های قومی ، قبیله ای و فامیلی رنگ می بازد و می توان پذیرفت که افراد منتخب به ارای مردم نزدیک تر خواهند بود.
در این راستا  در هفته های اخیر تلاش و کنش عجیبی در میان نمایندگان کنونی مجلس در سراسر کشور به خصوص در گیلان و مازندران بروز و ظهور پیدا کرده به این دلیل که همه در ایام خاص به یاد مردم و افکار عمومی و خدمت به خلق خدا افتاده اند.!
علیه دولت موضع گیری می کنند، وعده های قشنگ می دهند، از کارهای خود می گویند و اینکه در تمام پروژه های بزرگ شهرستانی و استانی نقش داشته اند و همه دغدغه شان حل مشکلات کشور و مردم است.!
این عزیزان خدوم و نمایندگان ادوار در این روزها مانند دوره های قبل انتخابات در هر مراسم جشن فعالانه مشارکتی ملموس و شفاف دارند. در کارهای خیر مشارکت می کنند، به مردم بی بضاعت در حد توان کمک کرده و در مدارس، ارگان های دولتی ، بازار و .... حضور یافته و خود را به نمایش می گذارند. " ببخشید" !
برخی از این دوستان که نیازی به نام بردن از آنها نیست طی ماههای گذشته  به کلی ناپیدا بودند، اما به  یکباره  مردم را به خاطر آوردند و با احساس اینکه مبادا از رقبا عقب بمانند به سرعت خود را به صحنه رسانده اند تا نگاه، نظر و رای افکار عمومی را آسان و بی دردسر جلب کنند.
کسی نیست به این دوستان گرانسنگ بگوید، " تو کجا بودی تا حالا!!!

اگر بخواهیم انصاف را رعایت کنیم ، درصد از نامزدهای انتخابات اعم از نماینده و غیر نماینده اینگونه هستند و نمایندگان جسور و با تجربه و دلسوز به حال منافع مردم داریم که باید داستان این عزیزان جداگانه به تصویر در آید.

از ماست که بر ماست.....!!!؟
کلام آخر اینکه، مردم ایران برای  یکبار هم که شده در انتخابات آینده رای خود را هدیه نکنند و ارزان هم نفروشند. شما را به هرکسی که باور دارید، قسم به کسانی رای بدهید که وکیل مردم مدار باشد و از قانون و قانون گذاری سر در آورد.  
همین جا اعلام کنم، در شوراهای شهر هم به کسانی رای دهید که با تجربه ، مدیر ، مدبر، اهل عمل و پاک باشد و از ثروت اندوزی و باند بازی دور جوید. شما مردم شهرها و روستا که آدم های منطقه خود را به خوبی می شناسید.!
همین دیروز با دو تن از دوستان مدیران رسانه ای صحبت می کردم و قصدم را برای ورود به انتخابات  شورای شهر مرکز استان گفتم. دوستانم عبارت  شرم آور و حیرت انگیزی مطرح کردند و اینکه برای انتخابات  شورا باید حداقل 500 تا 600 میلیون تومان با نرخ  قبلی دلار آورده داشته باشید که بخشی برای ستاد و پوستر و کمک های محلی هزینه می شود و بخشی هم باید به خرید ارای مردمی  اختصاص یابد.  حالا مانده ام که با این اوضاع و احوال چه کنم. نظر شما چیست.؟
می خواستم با ورود در شورای شهر رشت ضمن خدمت بی منت به مردم با جدیت شفاف سازی کنم و هر کسی در گذشته تخلف کرده یا در حال تخلف باشد بی محابا با پذیرش همه تبعاتش به مردم معرفی کنم. اما فکر این مقدار آورده را هرگز نکرده بودم. به راستی نظر شما چیست.؟
مجید محمدپور
مدیر مسئول نشریه واکنش و شبکه خبری ، تحلیلی " گیلان 24"  

منبع : گیلان 24

برچسب ها : انتخابات مجلس نمایندگان مردم شورای شهر گیلان رشت خانه ملت فروش رای

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است