معاون فرهنگی و هنری حوزه هنری گیلان،

41 اثر در حوزه هنری گیلان تولید شد

گیلان 24: معاون فرهنگی و هنری حوزه هنری گیلان گفت: 41 اثر هنری در زمینه چاپ کتاب، شعر، داستان، موسیقی، هنرتجسمی و ... از ابتدای امسال تاکنون در حوزه هنری استان تولید شده که تا پایان سال به پنجاه اثر خواهد رسید.

 محمد پرحلم، امروز در نشست با اصحاب رسانه استان با بیان اینکه حوزه هنری یک نهاد انقلابی است، گفت: کار اصلی حوزه هنری، حمایت و تولید آثار مربوط به انقلاب اسلامی است و فعالیت‌های فرهنگی و هنری را با اولویت‌های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس انجام می‌دهد.
 
وی افزود:  41 اثر هنری در زمینه چاپ کتاب، شعر، داستان، موسیقی، هنرتجسمی و ... از ابتدای امسال تاکنون در حوزه هنری استان تولید شده که تا پایان سال به پنجاه اثر خواهد رسید.
 
معاون فرهنگی و هنری حوزه هنری گیلان، اطلس جاذبه های طبیعی گیلان، هشتاد سال شعر نوی گیلان، فرمانده تخریب، پارسی سرایان گیلان از آغاز تا پایان قرن سیزدهم، آلبوم موسیقی دیلمون و آلبوم یللی را از جمله آثار منتشر شده در سالجاری عنوان کرد.
 
وی با بیان اینکه از مجموعه «آواها و نواهای بومی گیلان» شامل 25 لوح فشرده، در سالجاری رونمایی شد خاطرنشان کرد: در حوزه آفرینش های ادبی و ادبیات پایداری، چهار فرهنگ لغت گیلکی طی سالجاری چاپ و رونمایی شده است.
 
معاون فرهنگی حوزه هنری گیلان با بیان اینکه چاپ و انتشار دانشنامه فرهنگ و تمدن گیلان تاکنون به 71 جلد می رسد اظهار کرد: عمده فعالیت های حوزه هنری گیلان در زمینه گیلان شناسی است.
 
پرحلم خاطرنشان کرد: کتاب تجلی تعالی اسلامی پس از انقلاب، فلور گیلان و اخبار گیلان در عصر قاجار از جمله کتاب هایی است که سال آینده چاپ می شود.
 
معاون فرهنگی و هنری حوزه هنری استان از اجرای نمایش خیابانی با محوریت آسیب‌های اجتماعی در سال آینده خبر داد.
 
وی از انتشار 9 عنوان کتاب در سال آینده در حوزه تاریخ شفاهی خبر داد و اضافه کرد: «روز شمار انقلاب اسلامی» از سوی حوزه هنری گیلان طی ماه های آینده منتشر خواهد شد.
 
معاون فرهنگی حوزه هنری گیلان با اشاره به  رونمایی 35 قسمت موشن گرافیک و انیمیشن  با موضوع پسماند  گفت: 20 قسمت موشن گرافیک به منظور ارتقای فرهنگ مدیریت پسماند توسط حوزه هنری استان تولید شده که نوروز 98 از صدا و سیما و شبکه های اجتماعی منتشر خواهد شد.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : حوزه هنری گیلان آثار کتاب موسیقی دانشنامه فرهنگ تمدن گیلان نمایش خیابانی تاریخ شفاهی

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است