مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان،

تعلیم و تربیت با موسیقی منتقل شد

گیلان 24 و نشریه واکنش: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه ردیف‌ها و گوشه‌های موسیقی با تعزیه و کارنواهای زنان گیلان منتقل شده است، گفت: یکی دیگر از مواردی که انتقال آن با موسیقی انجام شد، تعلیم و تربیت بوده است.

ه گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، فیروز فاضلی، شامگاه پنجشنبه (٩ اسفند) در مراسم اختتامیه همزمانی سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر در گیلان که در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم‌الانبیا(ص) رشت برگزار شد، با اشاره به اینکه شاعرانگی ایرانی‌ها در ذات آنها است، تاکید کرد: ایرانی‌ها از گذشته با موسیقی عجین بودند.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه ردیف‌ها و گوشه‌های موسیقی با تعزیه یا کارنواهای زنان گیلان منتقل شده است، تصریح کرد: یکی از مواردی که انتقال آن با موسیقی انجام شد، تعلیم و تربیت بوده است.
 
وی با اشاره به اینکه موسیقی زمانی به انسان آرامش می‌دهد که درونی شود، افزود: گیلانی‌ها در خط مقدم انتقال مفاهیم ناب خود با موسیقی هستند.
 
فاضلی به برگزاری جشنواره‌های متعدد فرهنگی و هنری در استان گیلان اشاره و تاکید کرد: دوسالانه هنرهای تجسمی، جشنواره فیلم فجر، جشنواره موسیقی فجر و جشنواره مد و لباس فجر از جمله این برنامه‌ها است و باید از جوانان خوش فکر که برگزارکننده این جشنواره‌ها بوده‌اند تشکر و قدردانی کرد.
 
ضرورت فراگیری نشاط اجتماعی در نوروز ۹۸
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه نشاط اجتماعی با برگزاری جشنواره متعدد فرهنگی و هنری باید در گیلان تداوم داشته باشد، خاطرنشان کرد: همزمان با چله انقلاب اسلامی نشاط اجتماعی باید فراگیر شود.
 
وی با دعوت از گروه‌ها و موسسات فرهنگی و هنری برای برگزاری برنامه‌های شاد در نوروز ٩٨، اظهار کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آمادگی کامل برای همکاری در برگزاری ویژه برنامه‌های فرهنگی و هنری نوروزی دارد.
 
فاضلی با تاکید بر اینکه به دنبال ایجاد رقابت نشاط اجتماعی در گیلان هستیم، افزود: نشاط با جوانگرایی همراه است اگر جوانان در اجرای برنامه‌ها حضور نداشته باشند این نشاط اجتماعی تداوم نخواهد داشت؛ برای شاد کردن مردم در نوروز ٩٨، تلاش مضاعف داریم.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان همچنین به آداب و رسوم نوروز در گیلان اشاره و اذعان کرد: نوروزی‌خوانی یکی از آیین‌های سنتی گیلان است که امیدواریم میزبان خوبی برای این افراد نوروزی‌خوان باشیم.
 
در پایان این مراسم از سرپرستان گروه‌هایی که در این جشنواره اجرا داشتند تقدیر شد.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : موسیقی تعلیم و تربیت مدیر کل ارشاد جشنواره فجر موسیفی گیلان رشت

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است