افتتاح چند پروژه مهم در سفر دکتر روحانی به گیلان

گیلان 24 و نشریه واکنش: در جریان سفر رئیس جمهوری کشورمان به استان گیلان چند پروژه مهم افتتاح می شود.

دکتر حسن روحانی اواخر هفته پیش رو و احتمالا 14 تا 16 اسفند ماه مهمان گیلانی ها خواهد بود و در چند منطقه طرح هایی را افتتاح و در جلسه شورای اداری حضور خواهد یافت.
افتتاح راه آهن رشت ، قزوین ، بهره برداری از تالار مرکزی شهر رشت در حاشیه پارک ملت و .... از جمله طرح های است که در این سفر  به طور رسمی افتتاح می شود.

خط آهن 165 کیلومتری قزوین - رشت به صورت یک خطه برای حمل بار و مسافر از ایستگاه سیاه چشمه در قزوین آغاز و با عبور از منطقه کوهین، لوشان، منجیل، رودبار و امامزاده هاشم به شهر رشت می‌رسد.
50 درصد این خط در دشت، 10 درصد آن در تپه ماهور و 40 درصد در مناطق کوهستانی قرار گرفته و 80 پل به طول 13 هزار متر و پنجاه و سه متر و تونل به طول 22 هزار متر از مشخصات فنی این پروژه ملی است.
عملیات ریل گذاری این محور از سال 91 آغاز شد و با تکمیل آن هم اکنون این مسیر ریلی که مرکز استان گیلان را به شبکه سراسری ریلی کشور متصل می کند، آماده بهره برداری است.
احداث این پروژه ملی به لحاظ حمل و نقل بار و مسافر و اتصال استان گیلان به شبکه ریلی و به دلیل ایجاد یک کریدور ریلی بین المللی در مسیر شمال به جنوب برای صادرات و ترانزیت کالا از خلیج فارس به طرف روسیه کشورهای آسیای میانه و اروپا از اهمیت زیادی برای جمهوری اسلامی ایران برخوردار است.
این خط آهن در سال قادر است در سال 10 میلیون تن کالا و حدود 4 میلیون مسافر را جا به جا کند...

منبع : گیلان 24

برچسب ها : رئیس جمهوری سفر به گیلان راه آهن تالار مرکزی شهر

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است