سه خبر از دانشگاه آزاد رشت،

تفکرات دانشگاه آزاد بر پایه اسلامی علوی باشد

گیلان 24 و نشریه واکنش: نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: تمام تفکرات در دانشگاه آزاد اسلامی باید برپایه اسلام فاطمی(س) و علوی باشد


به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، آیت الله رسول فلاحتی در همایش «چهل سالگی انقلاب اسلامی و تعالی فرهنگی – سیاسی دانشگاه» که در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت برگزار شد، با تبریک میلاد بانوی بزرگ عالم بشریت و اسلام حضرت فاطمه الزهرا(س) و ولادت حضرت امام(ره)، اظهار کرد: امیدواریم این روز منشأ خیر و برکت معنوی اسلام برای آحاد مختلف جامعه باشد.
وی در ادامه به نگاه تمام اندیشمندان دنیای بشر و متفکران مسلمان نسبت به تحول عظیم انقلاب اسلامی در ایران اشاره کرد و افزود: انقلاب اسلامی امیدهای بسیار روشنی برای جامعه ما گشوده است.
امام جمعه رشت با بیان اینکه پیام مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب بیانگر افق های روشن برای انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: تاریخ ۴۰ ساله انقلاب اسلامی به هیچ عنوان با گذشته تاریخ معاصر کشور در عرصه های سیاست، فرهنگ و اقتصاد قابل مقایسه نیست. 
آیت الله فلاحتی به بیسوادی ۷۰ درصدی مردم ایران در قبل از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی لجام گسیختگی فرهنگی در جامعه مشهود بود ضمن اینکه در عرصه سیاست وابسته بودیم.
وی با اشاره به اهداف بلند انقلاب اسلامی، بیان کرد: تمدن سازی اسلامی از اهداف انقلاب اسلامی است و این تمدن سازی در بخش های مختلف جامعه به ویژه سبک زندگی باید اتفاق افتد اما تا رسیدن به این مقصد فاصله زیادی داریم.
نماینده ولی فقیه در گیلان، ایجاد تمدن عظیم انسانی را بر پایه اسلام دانست و خاطرنشان کرد: قرار است تمدن عظیم اسلامی و انسانی پایه گذاری شود و بشر در سایه این تمدن بتواند از حکومت های سلطه طلب نجات پیدا کند ضمن اینکه اندیشه ها بتوانند به عرصه های انسانی بپردازند. 
آیت الله فلاحتی، تمدن سازی اسلامی را استمرار بعثت پیامبر خدا(ص) ذکر کرد و یادآور شد: بعثت پیامبر اسلام(ص) برای بشریت بود و انقلاب اسلامی نیز توسعه همه جانبه بشریت را طلب می کند.
وی با بیان اینکه دشمن برای نابودی انقلاب اسلامی تمام امکانات خود را بسیج کرده است، اظهار کرد: دشمن جنگ سخت، جنگ نرم و آپارتاید رسانه ای را علیه انقلاب اسلامی به راه انداخته است.
امام جمعه رشت به ایستادگی انقلاب اسلامی با تمام قوا در مقابل قدرت های سلطه گر اشاره کرد و گفت: در جنگ ۸ ساله، دشمن نتوانست به هدف خود برسد و پس از آن، جنگ عظیم نرم را علیه نظام اسلامی راه اندازی کرده است.
آیت الله فلاحتی با اشاره به پذیرش قطعنامه ۵۹۸ توسط امام(ره) پس از بررسی های همه جانبه، بیان کرد: امام(ره) با پذیرش قطعنامه ۵۹۸ توانست ایران را از شرایط بحران زده نجات دهد.
وی به گفتار برخی از افراد مبنی بر پذیرش جام زهر دیگر اشاره کرد و گفت: آنها که به دنبال جام زهر دیگری هستند با اندیشه های ناب امام(ره) و مقام معظم رهبری آشنایی ندارند.
نماینده ولی فقیه در گیلان همچنین با بیان اینکه حضرت امام (ره ) بنیانگذار دانشگاه آزاد اسلامی ، بود، تصریح کرد: دانشگاه آزاد کلمه اسلامی را همراه خود دارد و تمام تفکرات در این دانشگاه باید برپایه اسلام فاطمی(س) و علوی باشد.
آیت الله فلاحتی با بیان اینکه حضور دکتر ولایتی، نویدبخش تحول در دانشگاه آزاد اسلامی است، خاطرنشان کرد: دشمن در دانشگاه های مختلف به ویژه دانشگاه آزاد اسلامی به دنبال نفوذ است.
وی بر جلوگیری از سیاست زدگی دانشجویان تأکید کرد و یادآور شد: دانشجوی ما باید سیاست را بفهمد زیرا فرد با بصیرت می داند از بحران ها چگونه عبور کند.
امام جمعه رشت با اشاره به صدور انقلاب اسلامی، اظهار کرد: امروز دنیا به این باور رسیده که فرهنگ لیبرالیسمی نجات دهنده بشریت نیست و این از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی است.
آیت الله فلاحتی به صیانت انقلاب اسلامی در درون خود اشاره کرد و افزود: انقلاب اسلامی در ۴۰ سالگی عملکرد قابل قبولی داشته ضمن اینکه اهداف روشنی در پیش رو دارد.

 
برگزاری مسابقه کتابخوانی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت، به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، اقدام به برگزاری مسابقه کتابخوانی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت کرد.
حامد نجاتی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت با اعلام این خبر گفت: در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران ، بسیج دانشجویی واحد رشت اقدام به برگزاری مسابقه کتابخوانی در سطح این واحد دانشگاهی کرد که دانشجویان علاقه مند به فرهنگ کتاب و کتابخوانی با ثبت نام در این مسابقه شرکت کردند.
وی ادامه داد:  به این منظور رمان « چاییت را من شیرین می کنم »  به قلم زهرا بلند دوست به عنوان منبع برای این مسابقه در نظر گرفته شد.
نجاتی تصریح کرد:  این کتاب روایتی داستانی و جذاب در ارتباط با اعضای گروهک تروریستی داعش می باشد.
لازم به ذکر است در این مسابقه  60 نفر از دانشجویان باهم  رقابت کردند.

..
به مناسبت هفنه مهندس:
نخستین ورکشاپ و مسابقه اسکیس معماری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت برگزار شد
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت، نخستین ورکشاپ و مسابقه اسکیس معماری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت برگزار شد.
 به مناسبت گرامیداشت روز مهندس و زادروز خواجه نصیرالدین طوسی، نخستین ورکشاپ و مسابقه اسکیس معماری به همت باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت برگزار می شود. 
دکتر فاطمه کهنی رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد رشت با اعلام این خبر بیان کرد: این رویداد، با برگزاری کارگاه آموزشی و ایجاد فضای رقابت بین شرکت کنندگان با هدف توانمندسازی دانشجویان و علاقمندان رشته مهندسی معماری انجام شد.
رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد رشت تصریح کرد: برگزاری این رویداد با همکاری معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت و مجتمع فنی مهندسی و گروه مهندسی معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت انجام شد که در این ورکشاپ و مسابقه دو روزه، برای آثار برتر جوایز ارزنده در نظر گرفته شد.
در مراسم افتتاح این دوره، دکتر فرزانه اسدی ملکجهان رئیس مجتمع فنی مهندسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت ضمن تاکید بر اهمیت برگزاری این دوره در افزایش تجربه دانشجویان و علاقمندان رشته مهندسی معماری افزود: این ورکشاپ با هدف ارتقای مهارتهای کاری دانشجویان مهندسی معماری انجام می شود. 
وی تأکید کرد: محورهای اصلی این رویداد شامل ترسیم سریع پرسپکتیو، حجم سازی و ترسیم آن، بررسی آثار معماران برتر جهان و آموزش پرسپکتیو و سپس برگزاری مسابقه اسکیس به منظور ارزیابی مهارتهای آموزش داده شده می باشد.
دکتر سیده مامک صلواتیان مدیر گروه مهندسی معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت نیز ضمن خیرمقدم به اساتید و شرکت کنندگان این دوره، برگزاری کارگاه اسکیس را بعنوان گام نخست در راستای تشویق دانشجویان برای مشارکت در فعالیتهای جنبی و کسب مهارت عملی برشمرد و تداوم برگزاری چنین دوره هایی را در برنامه ها آتی گروه معماری دانشگاه آزاد اسلامی رشت نوید داد.
همچنین در این مراسم، دکتر حسین صفری عضو هیات علمی گروه معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت نیز با تقدیر از برگزارکنندگان، این کارگاه را در راستای تقویت مهارتهای دانشجویان ورود به بازار کار و رقابتهای حرفه ای، افزایش فعالیت دانشجویان در دانشگاه برای مشارکت در فعالیتهای جمعی دانشگاهی مثمر ثمر دانست.
این رویداد به مناسبت گرامیداشت روز مهندس توسط باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت در تاریخ 8 و 9 اسفند 1397 در این واحد دانشگاهی برگزار شد


.
 

منبع : گیلان 24

برچسب ها : دانشگاه آزاد اسلامی امام جمعه رشت تفکرات

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است