١٥ گروه همزمانی جشنواره موسیقی فجر در گیلان معرفی شدند

گیلان 24 ونشریه واکنش: مسئول انجمن موسیقی گیلان، ١٥ گروه حاضر در همزمانی سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر در استان را معرفی کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، علی احمدی‌فر اظهار کرد: ١٥ گروه موسیقی در ١٦ نوبت از چهارم تا دهم اسفندماه جاری در مجتمع فرهنگی هنری خاتم‌الانبیا(ص) رشت میزبان علاقه‌مندان به هنر موسیقی هستند.
 
وی اظهار داشت: دونوازی کمانچه و دودوک به سرپرستی حسام اینانلو و رضا عسگرزاده، ارکستر «ما» به سرپرستی مهرداد فقیری، دورگ به سرپرستی بهرام کریمی و امیر عاشورپور، گروه موسیقی نواحی گیل و دیلم به سرپرستی محمدرضا شاه‌نوری، جلیل به سرپرستی جلیل شعاع و ماخولا تا ششم اسفندماه اجرای برنامه خواهند داشت.
 
احمدی‌فر ادامه داد: روشنا به سرپرستی مظفر شفیعی، فسانه به سرپرستی محمدعلی خودشناس و محمدصالح غلامی دیلمی، مونهد به سرپرستی مسعود دلجو، رسیتال ویولن و گیتار به سرپرستی نوید شعبان‌زاده و الهه اسماعیلی‌فر، نهفت به سرپرستی حمید دلیری و رامین متبسم، نواحی آوای مهر به سرپرستی محمد آفریدون و ارکستر فیلارمونیک گیلان به سرپرستی کیوان حبیب‌زاده و پدرام فر یوسفی تا دهم اسفندماه اجرای برنامه خواهند داشت.
 
مسئول انجمن موسیقی گیلان یادآور شد: جشنواره یادشده همزمان با ١٥ استان کشور از چهارم اسفندماه در گیلان برگزار می‌شود و مخاطبان هنر موسیقی می‌توانند از برنامه‌های طرح‌ریزی شده طی هفت روز در مجتمع فرهنگی هنری خاتم‌الانبیا(ص) بهره ببرند.
 
وی تصریح کرد: جشنواره یادشده به کوشش انجمن موسیقی استان در بخش‌های موسیقی سنتی، نواحی، ردیف دستگاهی و بازسازی ترانه‌های قدیمی گیلان برگزار می‌شود و علاقه‌مندان برای تهیه بلیط‌های این جشنواره می‌توانند به سایت «هفت‌ساز» مراجعه نمایند.
 
احمدی‌فر با تأکید به پیشینه غنی گیلان در راستای فرهنگ و هنر، بیان کرد: همزمانی سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر یک مهمانی هنری است و هیچ گروه موسیقی خارج از این فضا نیست و تلاش شده در این میهمانی همه سلیقه‌های موسیقیایی مجال اجرا داشته باشند.
مسئول انجمن موسیقی گیلان به ساعت اجرا ها و اینکه حضور در جشنواره نیازمند تهیه بلیط است یا خیر، توضیحی نداد..

منبع : گیلان 24

برچسب ها : موسیقی فجر گیلان رشت

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است