مراسم اختتامیه برگزار شد.

چهارمین جشنواره فجر رشت به ایستگاه آخر رسید

گیلان 24: مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان، از اجرای 71 برنامه در چهارمین جشنواره فرهنگی و هنری فجر شهرستان رشت خبر داد.

این جشنواره که در ایام الله فجر انقلاب و چهلمین سال پیروزی انقلاب با همت و تلاش مدیریت و کارکنان ارشاد اسلامی شهرستان رشت، آموزشگاه های موسیقی و نمایشی و همکاری معاونت فرهنگی شهرداری رشت برگزار شد، در طول برگزاری مورد استقبال قابل توجه شهروندان قرار گرفت.

دکتر فیروز فاضلی در اختتامیه چهارمین جشنواره فرهنگی و هنری فجر شهرستان رشت که در مجتمع خاتم الانبیاء(ص) رشت برگزار شد، ضمن گرامیداشت روز زبان مادری، اظهار کرد: خوشبختانه امروز خانواده ها برای فرهنگ و هنر ارزش قائل هستند.
 
وی با بیان اینکه در زندگی انسان سه لایه وجود دارد، تصریح کرد: لایه اول شغل است و کارهایی که انسان به واسطه شغلی که دارد انجام می دهد، اما لایه دوم از علاقه های شخصی اسان نشات می گیرد. بی تردید پیوند لایه اول و لایه دوم موجب رشد و تعالی انسان می شود.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان لایه سوم را لایه خدمت کردن به دیگران دانست و افزود: افراد باید از روی عشق و علاقه ادای تکلیف کنند تا عملکردهای آنان ماندگار شود.
 
فاضلی با اشاره به اجرای 71 برنامه در چهارمین جشنواره فرهنگی و هنری فجر شهرستان رشت، خاطرنشان کرد: هنرمندان حاضر در این جشنواره نسبت به فرهنگ و هنر ایرانی – اسلامی علاقه دارند و لذا جشنواره مذکور زمینه ساز ظهور و بروز این استعدادها و توانمندی ها در عرصه فرهنگ و هنر خواهد شد.
 
وی از خود گذشتگی و خدمت کردن به دیگران را عامل ماندگاری انسان در تاریخ دانست و یادآور شد: انسان های بزرگ حاصل گذشت های بزرگ کسانی هستند که با عشق و علاوه اندوخته های خود را در اختیار دیگران قرار می دهند تا دنیایی بهتر بسازند.
 
به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی جشنواره فرهنگی و هنری فجر از 12 لغایت 22 بهمن ماه و از 24 بهمن ماه لغایت دوم اسفندماه در مجتمع خاتم الانبیاء(ص) رشت برگزار شد.
در مراسم امروز که هنرمندان سرشناس مرکز گیلان حضور داشتند، یک گروه موسیقی نوجوان ها با صدای خوب نوجوان 12 ساله مستانیک کار سنتی را به سرپرستی حمید بامدادی اجرا کرد..

منبع : گیلان 24

برچسب ها : جشنواره فجر رشت ارشاد اسلامی شهرستان رشت

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است