از ابتدای سالجاری تاکنون،

برپایی بیش از ۱۰۰ نمایشگاه کتاب در گیلان

گیلان 24 : مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به برپایی بیش از ۱۰۰ نمایشگاه کتاب در استان از ابتدای سال تاکنون گفت: طی این مدت بیش از ۳۰۰ فیلم کوتاه همراه با جلسات نقد و بررسی اکران شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، فیروز فاضلی به فعالیت‌های متعدد فرهنگی و هنری استان در طول یک‌سال اخیر اشاره کرد و گفت: اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی دارای دو وظیفه نظارتی و حمایتی بوده و بر تنظیم فعالیت‌های فرهنگی، هنری و سینمایی توجه دارد.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ادامه داد: بخش نظارتی مرتبط با نظارت بر رسانه‌ها و وسایل ارتباط جمعی محصولات سمعی و بصری اینترنت و فضای مجازی است.
 
وی تصریح کرد: در بخش حمایتی نیز این اداره‌کل از هر کار فرهنگی که در این بخش صورت می‌گیرد، حمایت می‌کند.
 
فاضلی با تشریح فعالیت‎های فرهنگی و هنری یک‌سال اخبر اظهار داشت: طی این مدت بالغ بر ٢٠٠ نمایش صحنه‌ای و خیابانی با بیش از یک هزار و ٢٠٠ بار اجرا شده است.
 
وی با اشاره به برگزاری بالغ بر ٣٠٠ کنسرت موسیقی صحنه‌ای اعم از پاپ و سنتی که با استقبال بیش از ١٤٠ هزار مخاطب مواجه شد، افزود: همچنین در این بازه زمانی ٧٠٠ برنامه هنری شامل جنگ شادی، جشن اعیاد و مناسبت‌ها، سوگواره و غیره برگزار شده است.
 
به گفته فاضلی، برگزاری بیش از یکصد نمایشگاه کتاب و جلسات متعدد رونمایی کتاب و آثار هنری، اکران بالغ بر ٧٠ فیلم سینمایی با استقبال بیش از ٣٥٠ هزار نفری تماشاگران و اکران بیش از ٣٠٠ فیلم کوتاه همراه با جلسات نقد و بررسی با حضور عوامل فیلم از دیگر اقدامات انجام شده طی این مدت است.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به تولیدات هنری استان بیان کرد: ١٧٧ عنوان نمایش شامل صحنه‌ای و خیابانی و ٧٠ عنوان فیلم کوتاه، مستند و ویدئویی طی ٩ ماهه سال جاری توسط هنرمندان گیلانی در استان تولید شده است.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : کتابخانه گیلان ارشاد اسلامی مدیر کل

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است