طی مراسمی در برنامه و بودجه گیلان،

کتاب 40 سال تلاش رونمایی شد

گیلان 24 و نشریه واکنش: کتاب 40 سال تلاش به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی در نشست خبری با حضور اصحاب رسانه در سازمان برنامه و بودجه استا ن گیلان رونمایی شد.


رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گيلان امروز سه شنبه 23 بهمن ماه با حضور جانباز دکتر علی اکبرنیا با ایام الله فجر انقلاب اعلام کرد: دشمنان اسلام و نظام از طریق رسانه های اجتماعی سعی بر تضعیف روحیه مردم و ایجاد اختلاف بین دولت و ملت هستند و با فشار به ملت ایران در صدد فروپاشی نظام  هستند.
دکتر کیوان محمدی تصریح کرد:  ملت هوشیار و همیشه در صحنه ایران اسلامی  یکبار دیگر با حضور در راهپیمایی 22بهمن در شرایط جوی نامناسب سرد و بارانی تمام نقشه هاي دشمن  را نقش بر آب کرد.  
محمدی ضمن خيرمقدم به جانباز گرانقدر دکتر علی اکبرنیا افزود: ملت ایران طی 8 سال دفاع مقدس با دست خالی در مقابل دشمنان ایستادگی کردند و کشور را نجات دادند. وی با بیان اینکه ملت ما در برابر تهدیدات و تحریم ها مقاومت می کند، افزود: تدبیر و تعقل در این است که فشارهای وارده بر زندگی مردم را کمتر کینم.
وی با اشاره به اینکه دموکراسی چیزی نیست که ملت ها از کشور دیگری دریافت کنند، همانطور که در نتیجه ورود آمریکا به عراق و سوریه به بهانه ایجاد دموکراسی دیدیم ، دموکراسی آنها غیر از جنگ و ویرانی و کشتار چیز دیگری نبوده است.
رئیس برنامه و بودجه گیلان اذعان کرد: سال آینده سالی به مراتب دشوارتر از امسال خواهد بود و دولت برای مشکلات اقتصادی پیش رو و تحریم ها برنامه هایی دارد و از رسانه ها میخواهیم که ما را همراهی کنند تا بتوانیم از این بحران هم سربلند عبور کنیم..  
کیوان محمدی در بخشی دیگری از سخنان خود در مورد کتاب " 40 سال تلاش " بیان کرد: این کتاب حاصل تلاش کلیه کارمندان دولت در سراسر استان است و در آن هرگز  سعی نکردیم  صرفا به نکات مثبت توجه شود، بلکه تلاش کردیم  واقعیت های جامعه را انعکاس دهیم و حتی عدم موفقیت ها هم در این کتاب لحاظ شده است.  
دکتر محمدی درمورد لایحه بودجه بیان کرد: لایحه بودجه براساس شرایط موجود در کشور برنامه ریزی می شود،  نه براساس آمال و آرزوها، لذا  نمایندگان مردم در خانه ملت در وقایع و  اتفاقاتی که در آینده برای کشور خواهد افتاد در تدوین بودجه کشور نقشی اساسی دارند، از این رو ايرادها باید ایرادهای اساسی باشد یعنی براساس نظرهاي کارشناسانه و منطقی و براساس منافع ملت و کشور اتخاذ شود و ما هم نهایتا ملزم و مکلف به اجرای نظر مجلس در این زمینه می باشیم.
به اظهار دکتر محمدی ، زمانی ایران ما کشوری موفق خواهد بود که بودجه عمراني 5برابر اعتبارات هزینه ای باشد. همچنین انتقاد دیگری را که در زمینه بودجه است اینکه  بودجه نباید به صورت مستقیم و غیرمستقیم به نفت وابسته باشد و به گونه ای باید اصلاح شود که این اتکا بر درآمد نفتی کاهش یابد و برای تحقق بخشیدن به این امر نیاز به تغییرات اساسی در حوزه های بانکی، بیمه ای، روابط بین الملل و کشاورزی و صنعتی داریم
کارشناس ارشد بودجه گیلان ، یکی از علل عقب ماندگي استان جدا از بودجه، ناهماهنگی در استان دانست  که مصداق بارز آن ماجرای ناکام ماندن انتخاب شهردار برای مرکز استان است.
محمدی خبرنگاران را شجاع ترين و روشنفکرترین و باسوادترین قشر جامعه دانست و تصریک کرد:  از صراحت لهجه و آزادی بیان این افراد استقبال می کنم.  
رئیس برنامه و بودجه گیلان  در مورد آخرین اخبار وضعیت قطار استان اظهار کرد : قطار قزوین ، رشت به احتمال 99 درصد در اسفندماه با حضور رئیس جمهوری افتتاح میشود و از رسانه ها درخواست کرد که مطالبه گری درباره قطار انزلی به آستارا را در نظر داشته باشند.  
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در این نشست خبری  در مورد جذب 650 نفراز مسئولان ، این خبر را تکذیب کرد و گفت: اساسا چنین جذب نیروی در گیلان نداشتیم.  
وی در پایان افزود: بخشی از وضعیت اشتغال در استان به فرهنگ کار گیلانیان بر مي گردد که متاسفانه درصد بالایی از افراد درخواست شغل سازمانی و غیر دولتی را دارند.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : برنامه و بودجه کتاب تلاش چهل ساله بودجه رسانه ها قطار رشت به انزلی

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است