استاندار گیلان در نشست با خبرنگاران:

1280 پروژه در دهه فجر بهره برداری می شود

گیلان 24 و نشریه واکنش: استاندار گیلان خبر داد: امسال هزار و ۲۸۰ پروژه به ارزش یک هزار و 850 میلیارد تومان همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در گیلان افتتاح می شود.

 دکتر مصطفی سالاری عصر امروز در نشست خبری که در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: پروژه هایی که امسال همزمان با دهه فجر به بهره برداری می رسند در مقایسه با سال قبل به لحاظ تعداد و ارزش ریالی با رشد یک و نیم برابری روبرو شده اند.
 
وی افزود: امسال1280 پروژه که بیش از ۹۰۰ مورد از آن مربوط به دستگاه های اجرایی است،به ارزش یک هزار و 850 میلیارد تومان در دهه فجر در گیلان افتتاح می شود.
 
دکتر سالاری اظهار کرد: افتتاح  پروژه های بزرگی همچون راه آهن گیلان نیز به زودی با حضور ریاست محترم جمهور صورت می گیرد.
 
وی طرح سالمسازی دریا، شناگاه ها ، احداث هزار زمین ورزشی در روستاها ، ساماندهی آب بندان ها و گیل پارک ها را بخشی از پروژه های پیش بینی شده برای گیلان معرفی کرد .
 
سالاری حفظ محیط زیست و صیانت از بافت فرهنگی و اجتماعی استان را محور برنامه ریزی ها دانست و افزود: اگر نتوانیم این موارد پر اهمیت را رعایت کنیم، به مرحله بحران می رسیم.
 
استاندار گیلان با اشاره به چگونگی نظارت برای جلوگیری از انحراف تسهیلاتی که به واحدهای تولیدی  ارائه می شود، گفت: نهادهای مسئول اقدامات نظارتی لازم را انجام می دهند اما باید توجه داشت که برای واحدهای دریافت کننده تسهیلات بهترین راه جبران بدهی، استفاده از منابع دریافتی در راستای تولید است و ممکن است منجر نشدن تسهیلات به تولید و اشتغال ناشی از مشکلات دیگری باشد.
 
وی در رابطه با نگرانی اصحاب رسانه گیلان از بخشنامه استانداری مبنی بر شیوه جدید اعطای آگهی  های دولتی، گفت: در این بخشنامه الزامی تعیین نشده و تنها توصیه شده که اولویت با رسانه های محلی باشد.
 
وی ادامه داد: این بخشنامه پس از مشورت با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانه مطبوعات صادر شد و در صورت درخواست اهالی رسانه، قابل تصحیح است.
زهرا رضائی.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : استاندار دهه فجر طرح های افتتاح نشست خبری

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است