سرمقاله،

آبروی ما رفت

یکی از جملاتی که این روزها خیلی با آن حال می کنم ،جمله ای به نقل از رئیس جمهوری بزرگترین قدرت جهان است که گفته است،" ایران آبروی ما را برد".

دونالد ترامپ با توهین به مقام های دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی آمریکا در  دوره  اوباما که همه را احمق خوانده است، تصریح کرد: ایرانی ها در آب های خلیج فارس 10 ملوان ما را به اسارت گرفتند ، آنها وادار به زانو زدن کردند و با این کار آبروی ما را در جهان بردند.
یادمان هست ،زمانی همین آمریکایی ها ضمن به چپاول بردن ثروت کشورمان به ویژه نفت ، هر کاری دلشان می خواست در ایران می کردند و از ایرانی حق توحش دریافت و مقام های عالی ایران باید مقابل یک درجه دار آمریکایی تعظیم  و تکریم می کردند.!.
 رئیس جمهور ی ایالات متحده آمریکا در سخنانی ضمن مخالفت با جمع‌بندی دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا که پایبندی ایران به برجام را تأیید می‌کنند ،گفت: "حرف‌های من درست است و گذشت زمان این مساله را نشان خواهد داد .."
 
او با بد و احمقانه توصیف کردن توافق هسته‌ای برجام اضافه کرد: "من فکر می‌کنم ایران، تهدید است؛ تهدیدی بسیار بزرگ است و فکر می‌کنم با خاتمه دادن به توافق هسته‌ای احمقانه برجام کار بزرگی انجام دادم."
 
وی در ادامه درباره برجام هم  تاکید موکد دارد که ، (برجام)، توافقی وحشتناک و یک جانبه بود. اگر یادتان باشد آنها 10 ملوان ما را در آب‌هایی که درباره آنها بحث وجود دارد دستگیر کردند و آبروی ما را بردند.
 
دو روز پیش رئیس سازمان سیا و مدیر اطلاعات ملی آمریکا در سخنانی در مقابل سناتورهای آمریکایی بار دیگر از پایبندی ایران به توافق هسته‌ای برجام سخن گفتند.
و کلام آخر ، امروز ایران با همه مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم در صحنه بین المللی در جایگاهی شایسته قرار دارد که رئیس بزرگترین قدرت جهان چنین در باره اش سخن می گوید، اما متاسفانه بسیاری از مسئولان اجرایی در دولت و قانون گذاری در مجلس حتی به اندازه ترامپ  مطلب را دریافت نکرده اند و مواضع آنها ریختن آب به آسیاب دشمن است. متاسفانه در این میان برخی از استادان دانشگاه که بعنوان عضو هیات علمی حقوق های 10 تا 15 میلیون تومانی از بیت المال دریافت می کنند هم  دانسته یا نادانسته زیر پرچم ترامپ سینه می زنند و دل دشمن را شاد می کنند.!!.
  برای صدمین بار اعلام می شود که بی تردید این اظهار نظرهای "صد من یک غاز "به مدیریت، نظارت و کنترل نیاز دارد و کسانی در باره سیاست خارجی و روابط ایران با جهان  باید سخن بگویند که،  ضمن داشتن آگاهی های لازم ، اهل این عرصه باشد و گاف های مستمر ندهند.  رسانه های ایران هم در این راستا وظایفی دارند که این وظیفه و رسالت  باید با جدیتی پیگیرانه دنبال شود.
رسانه های باید در این خصوص به مردم آگاهی بدهند. .

منبع : گیلان 24

برچسب ها : آمریکا ایران ترامپ ملوان ها

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است