مدیر کل فرهنگ و ارشاد گیلان ؛

تنها سینمای آستارا بازسازی می شود

گیلان 24 و نشریه واکنش: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان گفت : تنها سینمای آستارا (سینما دریا)به لحاظ فیزیکی و امکانات مشکلاتی دارد که باید هر چه سریعتر بازسازی و تجهیز شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان روز دوشنبه در همایش خادمان و فعالان حوزه فرهنگ آستارا در سینما دریای این شهرستان گفت : سینما دریای آستارا به لحاظ فیزیکی و امکانات مشکلاتی دارد که باید هرچه سریعتر برطرف شود.
 
فیروز فاضلی سپس به فرسودگی صندلی ها، مشکلات سیستم گرمایشی و سرمایشی تنها سینمای آستارا اشاره کرد و افزود : بر اساس تفاهم نامه امضاء شده با معاونت سازمانی سینمایی برای رفع مشکلات ، تجهیز و بازسازی این سینما  ۳۰ درصد صاحب سینما ،۳۰ درصد استان و مابقی را نیز این سازمان بر عهده گرفته است.
 
وی با بیان اینکه طی آخرین خبر سازمان سینمایی ۵۰ درصد بازسازی سینما دریای آستارا پذیرفته است ، اضافه کرد ؛برای رفع مشکلات این سینما و پروژه نیمه کاره مجتمع فرهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم بود.
 
وی در ادامه به غنای فرهنگی آستارا اشاره کرد و در این خصوص به بیان خاطراتی از دوران تحصیلی خودش پرداخت و اضافه کرد ؛ شناسنامه من به آستارا منگنه شده و از آن چیزی جز فرهنگ به ذهنم نمی آید.
 
فرماندار آستارا نیز در این آئین گفت : مردم آستارا مرزبانان هویت فرهنگی کشورمان هستند.
 
یونس رنجکش افزود : مرزهای جغرافیایی کشورمان به واسطه فنس ها حراست می شوند ولی مرزبانان همیشه با تولید محتوا و پویایی در حوزه های فرهنگی و هویتی پاسداران این عرصه بوده اند.
 
وی بحث اقتصاد فرهنگ را بسیار مهم دانست و گفت : نیازمند آن هستیم که دولتمردان در حوزه پویای اقتصاد فرهنگ پشتیبانی های لازم را هم از نگاه هنرمندان و پژوهشگران و همچنین فعالان حوزه های فرهنگی و هنری جامعه داشته باشند.
 
فرماندار آستارا اظهار کرد: وقتی جایی صحبت از مؤلف می کنیم ، باید به مروج ، انتشار، چاپخانه ، کتابخانه ،کتابدار ، خیر و سایر زنجیره ها که بهم پیوسته هستند را در نظر داشته باشیم.
 
وی در ادامه با تاکید براینکه گاهی اوقات در پیوستگی حوزه های مختلف فرهنگی غفلت می کنیم و در این حوزه برنامه ریزی خوبی نداریم.اضافه کرد : امکان دارد یک مولف به واسطه قدرت خلاقیت خودش نوآوری و ایده های جدیدی خلق کند ،اما این ایده ها برای بارور شدن و رشد نشر در جامعه نیازمند این است که یک فکر اقتصادی در کنارش قرار بگیرد.
 
رنجکش در پایان با اشاره به مشکلات مجتمع نیمه کاره فرهنگی اداره فرهنگ و ارشاداسلامی آستارا ،اضافه کرد  : از ۱۰ میلیارد ریال اعتبار مصوب تکمیل این مجتمع در سال گذشته حدود دومیلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اختصاص یافت و امسال نیز برای این طرح، هفت میلیارد ریال اعتبار تصویب شده است.
 
شعرخوانی اکبر اکسیر شاعر طنز پرداز و پدر شعر فرانو ایران ، اجرای موسیقی سنتی و تجلیل از ۱۵ خادم و فعال در حوزه فرهنگ شهرستان مرزی بندر آستارا از دیگر برنامه‌های این همایش بود.
 
سیدمحمدرضارشیدی

منبع : گیلان 24

برچسب ها : استارا سینما تجهیز مدیر کل ارشاد

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است