چند خبر از جهاد کشاورزی : ۱۶دی ۱۳۹۷ ساعت ۷:۱۶

بیمه ۵ محصول کشاورزی در گیلان تمدید شد

گیلان 24 و نشریه واکنش: معاون خدمات بیمه ای بانک کشاورزی استان گفت : مهلت بیمه گندم ، جو ، فندق ، گردو و کلزا تا سی ام دی ماه تمدید شد.

 

مهندس معمار زاده افزود : کشاورزان برای بیمه این محصولات تا پایان ساعت اداری روز یکشنبه ۳۰ دی ماه فرصت دارند به مراکز بیمه ای یا شعب بانک کشاورزی استان مراجعه کنند.
۳۲دفتر نمایندگی بیمه در گیلان محصولات كشاورزان را بيمه می كنند
 
 
 
 
44 دستگاه جی پی اس به مراکز کشاوری دهستانها واگذار شد
مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی از توزیع ۴۴ دستگاه GPS به مراکز جهاد کشاورزی طی دی¬ماه سال جاری با همت و تلاش اداره پشتیبانی و تجهیز شبکه ترویج خبر دادند.  
وی گفت: استان موظف است با رعایت ضوابط قانونی از محل اعتبارات استانی نسبت به تجهیز و تامین امکانات مورد نیاز کارشناسان مسئول پهنه ¬های تولیدی شاغل مراکز جهاد کشاورزی جهت خدمت رسانی به بهره¬ برداران بخش از جمله دستگاه GPS با الویت فعالیت¬های آموزشی ترویجی بر اساس موضوع ماده ۵ (ملزومات مورد نیاز برای کارشناسان در یک مرکز....) دستورالعمل پشتیبانی و ساماندهی مراکز جهاد کشاورزی ابلاغی وزیر محترم اقدام نماید.  
طبق این ماده استاندارد ، هر مرکز حداقل از یک دستگاه جی. پی. اس می بایست برخوردار باشد.
کاربرد دستگاه GPS برا ی کارشناسان مراکز... در مختصات یابی جهت انواع صدور مجوزها، انواع استعلامات از ادارات و دستگاه¬های مختلف(محیط زیست، منابع طبیعی،  بنیاد مسکن، اداره آب مرکزی، دامپزشکی و ....)، تغییر کاربری، معامله زمین، صدور انواع مجوزهای ساخت و ساز در امور اراضی، برداشت آب و ... در امور اب و خاک و فنی مهندسی کشاورزی می¬باشد.
 
****
جلسه مشترک شرکت تعاونی تولیدکنندگان گل و گیاه با حضور مهندس علیزاده نماینده دولت در صندوق و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان و مدیران شرکت تعاونی تولیدکنندگان گل و گیاه، بذر نهال رودسر و مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی برگزار شد.
پس از تبادل نظر و شناخت از ظرفیت‌های صندوق مقرر شد که تعاونی فوق به جهت بهره‌مندی از مزایای صندوق با واریز سهم بخش خصوصی به مبلغ ۱۵۵۰ میلیون ریال از تسهیلات ارزان قیمت صندوق بهره‌مند شوند مدیرعامل صندوق اعلام کرد: با توجه به این‌که شهرستان رودسر قطب تولید گل و گیاه و نهال می‌باشد، شرکت تعاونی فوق می‌تواند برای افزایش سهم خود پیگیری تا در طرح بازنگری سهم بیشتری در نظر گرفته شود که نماینده دولت در صندوق قول مساعد برای افزایش سهم تعاونی دادند.
***
 
جلسه ستاد تنظیم بازار به دستور رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان و با حضور دستگاههای اجرایی و نظارتی مرتبط در محل سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان برگزار شد.
در این جلسه مقرر شد :
۱_در  نهاده های مصرفی بخش طیور از ذخایر راهبردی استان در راستای تولید گوشت مرغ مدیریت لازم صورت پذیرد.
۲_ جهت تنظیم و تعدیل قیمت گوشت مرغ در بازار مصوب گردید روزانه به میزان ۵۰ تن گوشت مرغ با قیمت هر کیلوگرم 12 هزار تومان در محل  فروشگاه  به مصرف‌کنندگان عرضه شود.
پروین محمدپور

منبع : گیلان 24

برچسب ها : جهاد کشاوری گیلان

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است