اتوبان آستارا - باکو به ایران متصل می شود

گیلان 24: وزیر راه و شهرسازی گفت : طی توافقات صورت گرفته با وزیر اقتصاد وصنعت آذربایجان اتوبان آستارا - باکو به ایران متصل می شود.

 

محمد اسلامی روز سه شنبه پس از بازدید از راه آهن آستارا - آستارا ونشست با وزیر اقتصاد و صنعت جمهوری آذربایجان در هتل اسپناس آستارا : مبادلات تجاری ایران و جمهوری آذربایجان از یک ونیم سال گذشته ۱۰ برابر افزایش یافته که این نشان از ظرفیت بالای اقتصادی و اهمیت خط ریلی در کریدور شمال وجنوب دارد.
 
وی سپس به اتوبان آستارا - باکو اشاره کرد و افزود : در توافقات صورت گرفته با وزیر اقتصاد صنعت آذربایجان این اتوبان به ایران متصل می شود.
 
وی در ادامه با بیان اینکه راه آهن قزوین -  رشت طی ماههای آینده افتتاح و بلافاصله پروژه احداث خط ریلی رشت - آستارا آغاز می شود ، اضافه کرد : با اتصال زیرساختهای اتوبان و راه آهن ایران و آذربایجان زنجیره حمل و نقل ترانزیتی وبین المللی در کریدور شمال - جنوب کامل شده و زمینه گسترش تردد بیشتر ومبادلات اقتصادی عظیم بین دو کشور را فراهم می کند.
 
وزیر راه و شهرسازی در پایان از برگزاری کمیسیون مشترکی در اسفندماه سالجاری با حضور هیئت ایرانی و آذربایجانی خبر داد و افزود : طی ۵ سال گذشته ۱۲ دیدار مشترک و تاثیر گذار بین روسای جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان برگزار شده ،که علاقه مندی دو کشور برای گسترش روابط بیشتر را نشان می دهد.
 
سیدمحمدرضارشیدی

منبع : گیلان 24

برچسب ها : ایران جمهوری آذربایجان آستارا باکو اتوبان وزیر راه

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است