به جرم قاچاق و افساد فی الارض

عباس ایروانی و همدستانش دستگیر شدند

گیلان 24: سخنگوی قوه قضاییه اژه ای گفت: پرونده عباس ایروانی به اتهام قاچاق قطعات خودرو به میزان ۷۰۰ میلیون دلار به زودی در قوه قضاییه بررسی می‌شود،

 وی همچنین متهم است با همکاری برخی از مدیران بانکی بدون ارائه وثیقه معتبر مبلغ ۳ هزار میلیارد تومان از بانک‌ها تسهیلات دریافت کرده و به اتهام افساد فی الارض محاکمه می‌شود.
عباس ایروانی مالک ۱۲ کارخانه و مجموعه های بزرگ خرید و گردشگری و تفریحی و نیز مجموعه ناتمام هزار و یک شهر در غرب تهران است که سالهاست نیمه کاره رها شده است.
 
بر اساس گزارشات  ابتدا سه تن از مدیران کلیدی او امیر رفیعی ، مرتضی روغنی ها و مرتضی مرتضوی  بازداشت شدند . مرتضی مرتضوی مدیر روابط  عمومی عباس ایروانی در ایرانخودرو و سایپا بود که این اواخر به شکل خاصی بعنوان نماینده عباس ایرانی و خارج از قوانین انجمن  ، رئیس انجمن قطعات خودرو شده  بود ،  وی که شاه کلید اتهام ارتشاء بود با نفوذ عباس ایروانی و  با قید وثیقه ازاد شد . مرتضی مرتضوی متهم به دادن رشوه به مدیران ارشد خودروسازی های کشوراست. و دو نفر دیگر چهار ماه است که همچنان در بازداشت بسر میبرند.
 
افراد دیگری که در این پرونده بزرگ فساد و قاچاق و ارتشاء دست دارند عبارتند از : علیرضا نجیبی مدیر عامل گروه عظام فراری در آمریکا ، حسن شیرزاد ترخیص کار گروه عظام فراری بدر کانادا ، رامین بابائی اهری مامور خرید خارجی گروه عظام متواری در چین ، مسعود وثوق معاونت بازرگانی ایرانخودرو دو تابعیتی بازداشت در حین فرار به آمریکا وممنوع الخروج .
 
شنیده ها حاکی است شرکت  ایرانخودرو در طی دو سال اخیر بالغ بر ۹۸۷ میلیون دلار از شرکت کوچک بازرگانی خارجی  عباس ایروانی در شانگهای چین بنام دلتامیکس خرید مستقیم قطعاتی  را انجام داده که وی تولید کننده آن نبود و این أقلام به اسم مواد اولیه کارخانه  قاچاق و  ترخیص و به ایرانخودرو تحویل داده می شد ، در حالی که خود ایرانخودرو در چین شرکت بازرگانی داشته ولی بدستور مستقیم مسعود وثوق معاونت بازرگانی ایرانخودرو و با  قیمت بسیار بالا فقط از عباس ایروانی خریدهای خارجی انجام می شد. قابل باور نیست که این فساد بدون هماهنگی مدیران ارشد ساپکو اتفاق افتاده باشد
 
هاشم یکه زارع که یکی دیگر از متهمان پرونده قاچاق است ،او متهم است ارز دولتی بانرخ ۴۲۰۰ تومان را بطور مستقیم برای عباس ایروانی از حسابهای ایرانخودرو پرداخت کرده است.  یکه زارع اطلاع از موارد اتفاق افتاده را انکار و فساد در معاونت بازرگانی خود اعلام و  استعفاء خود را به وزیر صنعت داده است ، به نظر میرسد او نیز در این ماجرا سهم بسزایی داشته باشد ولی بدلایل سیاسی و وضعیت بحرانی ایرانخودرو فعلا وزیر صنعت اقدامی انجام نداده است.
 
 علاوه بر قاچاق قطعات خودرو عباس ایروانی متهم است به شکل غیر قانونی ، بدون وثیقه معتبر و با پرداخت رشوه به مدیران بانکها مبالغی بیش از  ۳ هزار میلیارد تومان  تسهیلات بانکی اخذ و باز پرداخت نکرده است . خاوری مدیر عامل فراری بانک ملی از اعضا هیات مدیره یکی از شرکتهای عباس ایروانی  بوده و وام های بانک ملی یکی از موارد اتهامی پرونده عباس ایروانی است .ایروانی  همواره از نام تولید و کارآفرینی و ازدیاد  کارگران گروه عظام بعنوان یک مجموعه تولیدی برای  فریب دادن مسئولان رده بالای کشور استفاده میکرد. فساد سیستمی او در یکی از مناطق آزاد جنوب کشور برای قاچاق کالا با استخدام ناشنوایان از این دست میباشد.
 
عباس ایروانی توانسته بود با استفاده از وضعیت متشنج ایرانخودرو و یکه زارع با نامه های ایرانخودرو و مقامات دولتی بخش عمده کالاهای قاچاق خود را از گمرکات کشور به اسم مواد اولیه خارج نماید . او که به رانت خوار تسبیح بدست و قرآن زیر بغل شهرت داشته از طرفداران پرو پا قرص اصلاح طلبان بوده و روابط بسیار نزدیکی با سران اصلاح طلب دارد . در طی سالهای اخیر و در دوران دولت تدبیر و امید  و  توانسته بود  قراردادهای بسیار خاص و انحصاری کلانی  در زمینه های خودرو ، نفت  و ساختمان بدست بیاورد  
 
اژه‌ ای در کنفرانس خبری امروز در پاسخ به این موضوع گفت: از جمله مواردی که توقیف شده بود همین قطعات خودرویی بود و دولت و خودروسازان درخواست رد توقیف داشتند که خود بنده هم تاکید کردم تا ترتیبی بدهید تا قطعات آزاد سازی شود.
[۲۰۱۸/۱۲/۱۱، ۸:۵۸] دکتر نجفی دانشگاه: برج روما رزیدنس کامرانیه
این برج از هوشمندترین ساختمان‌های تهران است. لوکس‌ترین و هوشمندترین امکاناتی را که می‌توان تصور کرد در این برج تعبیه شده است. لابی ١٠٠٠ متری این برج از زیباترین لابی‌های برج‌های تهران است که جلال و شکوه آن شباهت زیادی به کاخ ورسای فرانسه دارد، همین موضوع هم از دلایل شهرت این برج اس
 


مساحت این برج که در خیابان کامرانیه قرار دارد ٧هزار مترمربع است. ۶۵ واحد مسکونی دارد و ۱۵طبقه است. برج روما رزیدنس دارای سه طبقه زیرزمین و یک طبقه همکف است که تمامی پارکینگ‌ها، فضاهای تاسیساتی، لابی، مکان‌های تفریحی، سالن اجتماعات، بلوک‌های تجاری و سایر مشاعات را دربرگرفته است. این برج دو پنت‌هاوس در طبقات ١٤ و ١٥ با متراژهای ٩٢٦ و ١٤٠٠ متری دارد که گفته می‌شود ‌سال گذشته به قیمت متری ٦٠‌ تا ٧٠‌میلیون تومان به فروش رفته‌اند.
سالن بیلیارد، استخر، جکوزی، سالن ورزشی، کنترلرهای هوشمند ABB در خانه‌ها، اتاق میهمان موجود در واحدها، سیستم اعلام حریق، دوربین‌های امنیتی مداربسته، آنتن مرکزی وWIFI از امکانات منحصربه‌ فرد این برج هستند.
سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی و حتی روشنایی این برج هوشمند است و ساکنان این برج می‌توانند از طریق نرم‌افزارهایی که در گوشی‌های هوشمند خود دارند گرما، سرما و نور خانه را کنترل کنند. این ساختمان به گونه‌ای ساخته‌شده که در برابر زلزله‌های ٨ ریشتری مقاومت دارد.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : ایروانی فساد دستگیری مرتضی روعنی ها مرتضوی بانکها

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است