گوجه فرنگی سه برابر گران شد،

خدا حافظ املت ساده !!

گرانی همچنان بی توجهی به اظهارات مسئولان کشوری و استانی می تازد و گویی هیچ زبانی را نمی فهمد و تنها 4 درصدی که دکتر قالیباف در انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد بقیه قشرهای جامعه این معضل را به خوبی درک می کنند.


96 درصد مردم ایران چنانچه تا اوایل همین امسال به نان و پنیر و املت افتخار می کردند، حالا دیگر با پنیر بسته ای 9 هزار تومان " فروردین کمی بیش از سه هزار تومان بود" ، نان بربری و سنگک کنجدی هر قرص 2 هزار تومان " نان معمولی 1200 تومان" و هم اکنون قیمت گوجه فرنگی کیلویی 7 تا 9 هزار تومان حتی این غذاهای ارزان دیگر  به سختی در سفره ها جای خواهند داشت.
اگر تا چند ماه قبل می گفتیم ، املت  با تخم مرغ چندتایی را عشق است ، امروز دیگر با روند گرانی این خورشت قشر فقیر و محروم را هم  فراموش کرد.
این اقشار حداکثری که باید  به چلوکباب پرسی 60 و 70 هزار تومان و در رستوران های ویژه پرسی تا یکصد هزار تومان و جوجه کباب با مرغ کیلویی 11 هزار تومان و پرسی 25 تا 35 هزار تومانی بی توجهی کرده و آنها را به چهار درصدی بسپارد.!
مدیران کشور که از وجود همه کالاهای ضروری سخن می گویند و اظهار می دارند، تلاش دارند سال آینده هم قیمت ها ثابت بماند، این روزها به نرخ های بی در و پیکر و لجام گسیخته در حوزه های خوراکی ها، دارو و درمان به خصوص عمل های جراحی و دندانپزشکی ، لوازم یدکی خودرو ، نرخ خدمات گوناگون و .... توجه کنند و با نظارت و کنترل های لازم اجازه ندهند در کشور هر کسی هر جور دلش بخواهد، عمل کند.
آقایان مدیران کشور که حقوق شان به راه و خوراک شان به جا است ، فکری به حال خانواده های با در آمدهای فصلی و کم در آمد بکنند که این نوع گرانی ها با خود در درون و بیرون از خانواده تبعات و اثار مخربی دارد. اثاری که در این جا قصد توضیح و تبیین آن را ندارم و خود مسئولان نظام بهتر می دانند.
در آمدها در بازار به شدت کاهش یافت ، حقوق های کارمندان، کارگران و بازنشسته ها  تا نیمی از ماه را پاسخگو نیست، جوان ها به دنبال اشتغال هستند و جوانان مزدوج در به در  به دنبال یک سرپناه حتی برای اجاره هستند. اقایان نظارت را زیاد کنید و اجازه ندهید سود جویان حتی اگر در جریانها و جناح های  سیاسی ، فامیل و دوستان شما هم باشند ، سوء استفاده کنند که با این روند نه از تاک نشان می ماند و نه از تاک نشان.!
قیمت گوجه فرنگی، سیب زمینی ، پیاز ، میوه  و سبزی و صیفی در محل تولید بسیار اندک است و تولید کننده هزینه های کاشت و داشت رابه دست نمی آورند، مصرف کننده هم بسیار گران خریداری می کند، این وسط یک گروه دارند ، چپاول می کنند.  جلوی این سوداگران و سودجویان را بگیرید.  یا علی

منبع : گیلان 24

برچسب ها : گرانی مدیران نظارت گوجه فرنگی املت

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است