به بهانه روز مجلس،

آن سوی مفهوم استیضاح !!؟

آنچه از استیضاح می فهمم یعنی آنکه، یک وزیر و مدیری توان و کفایت مدیریت و وزارت را نداشته و نمایندگان ملت در خانه ملت پس از بحت و بررسی های طولانی در صحن علنی و با پخش مستقیم جلسه این عدم مدیریت را به رخ وزیر و مدیر کشیده و در صورت کسب اکثریت آرای نمایندگان برکنار می شود.

در جهان توسعه یافته وقتی یک نفر استیضاح می شود، هرگز به مسئولیتی همطراز یا بالاتر ارتقاء پیدا نمی کند یا حداقل بنده سراغ ندارم، اما  چرا در کشور ما عکس این قضیه حتی اگر  موضوع استیضاح سیاسی و جناحی باشد هم چنان جاری است و هر وزیر و مدیری  از سوی مجلس برکنار می شود، روسای جمهوری آن فرد را باز در مدیریتی همطراز یا حتی  بالاتر قرار می دهند.  آیا می خواهند ، اعلام کنند که  نظر مجلس درست نبوده و 290 نماینده برای خودشان گفته و بافته اند.!؟
به اصرار فراوان به افکار عمومی اعلام می کنیم، ما صادقانه خدمت می کنیم در حالی که یکی از شیوه های صداقت در عمل این است که به آرای مردم اهمیت داده شود. وزیران و مدیران کشور که بعد از استیضاح برای شغل و درآمدهای همسان و بیشتر از آن به گواه مستندات چهار دهه قبل در مانده نشده اند که دولت ها با نوعی دهن کجی به خانه ملت دوست دارند بگویند ، این آدم ها حتی اگر توان لازم مدیریتی هم نداشته باشند، اما باید باشند.؟!
وقتی مقوله ای به این سادگی را رعایت نمی کنیم ، وضعیت دولت، اقتصاد، مسائل اجتماعی ، فرهنگ جامعه و ماجرای ورزش کشور و .... به طور طبیعی بهتر از این نمی شود.  با خودمان و کسانی که رای خود را با دستشان به ما هدیه کرده اند، صادق باشیم. کارسختی نیست. همین.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : استیضاح مجلس دولت ها وزیران مدیران آرای مردم صداقت

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است