نگاه سیاسی روز،

آنچه محافل سیاسی در باره تغییرات مدیریتی گیلان می گویند

گیلان 24 و نشریه واکنش: این روزها با بازنشسته شدن تعدادی از استاندارها " 13" استاندار در سراسر کشور، شایعات در باره جا به جایی ها در محافل سیاسی و اداری بسیار داغ است.

براساس این شنیده ها از محافل اداری، اجرایی و سیاسی ، احتمالا مصطفی سالاری به استان البرز می رود و جایگزین محمد علی نجفی استاندار کنونی می شود زیرا نجفی طبق قانون مجلس مفتخر به بازنشستگی می شود.  شایعاتی هم شنیده شده که دکتر نجفی  با سوابق و تجربیات ارزشمندش، خود را آماده می کند تا از حوزه انتخابیه رشت برای دوره بعد انتخابات مجلس نامزد شود.
از سویی یک شایعه بسیار قوی در مرکز گیلان مطرح است که دکتر هادی حق شناس معاون کنونی سازمان بنادر و دریا نوردی کشور بعنوان استاندار جدید گیلان جایگزین سالاری خواهد شد. حق شناس اهل بندر انزلی و سوابق و تجربیات زیادی در حوزه های مختلف  مدیریتی دارد و شواهد حکایت از آن دارد که در تهران و رشت از وی استقبال خواهد شد.
در شهرستان های استان هم که از چندی قبل تغییرات سلسله دار شروع شده و به تازگی مومن زاده از فومن به رشت آمده و کرسی فرمانداری را در اختیار گرفت، این جا به جایی بدون وقفه تداوم خواهد داشت.  گفته می شود که یونس رنجکش در آینده نزدیک از استارا بیرون می آید تا احتمالا به شرق گیلان و احتمال زیاد شهرستان املش برود.  در استارا هم گفته شده که یک فرد از اردبیل فرماندار خواهد شد.  لنگرود هم که جوادی فرماندار اهل استانه و با سابقه آن چند سالی به سن بازنشستگی رسیده است طبق قانون بازنشسته شده و احتمالا یک لنگرودی بر صندلی فرمانداری تکیه می زند. از یکی از فرماندارهای شهرستان های استان  و یکی از چهره های دانشگاهی هم برای فرمانداری لنگرود نام برده می شود. آخرین شنیده ها حاکی است که یکی از فرماندارهای استان گیلان یک خانم با تجربه در حوزه مدیریتی خواهد بود..
هر چه هست،  در باره تغییرات در سطح استاندار و فرماندارهای گیلان و دیگر مسئولان اجرایی و نهادها باید منتظر ماند که این انتظار خیلی طولانی نخواهد بود..

برچسب ها : گیلان سیاسی استاندار فرماندارها تغییرات بازنشستگی سالاری حق شناس نجفی رنجکش

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است