سرمقاله

"عرصه "

ظهور و پیدایش نظام اسلامی در ایران با همه فراز و نشیب هایش در چهل سال گذشته، اگر چه برای دوستان انقلاب اسلامی یک نهضت عظیم و گونه ای آشکارچراغ راه برای ایستادگی مردم کشورها در برابر استکبار و استعمار و زورگویی های بی منطق جهان غرب به خصوص آمریکایی ها و اسراییلی ها بود، برای مستکبران خار در چشم و استخوان در گلو شد.


اکنون نظام اسلامی با شکوه و قدرت تمام " فارغ از مشکلات گذرای داخلی " در استانه چهلمین سال ظهورش قرار گرفته است و حضور نرم افزاری و گاه سخت افزاری انقلاب اسلامی در جهان به ویژه درمنطقه خاورمیانه عرصه را به خصوص  بر تاخت و تازهای کاخ سفید و تل آویو تنگ کرده است و این مهم آن بخش از سیر تحولات جهانی درعصر حاضر است که مردم و مسئولان در اروپا و دیگر دول باید آن را با دقتی پیگیرانه درک کنند. آمریکایی ها و اسرائیلی بسیار دلشان می خواهد به هر شکل ممکن نظام را ساقط کنند، اما مانند کسی که در درون  حلقه ای گیر کرده باشد، هر قدر دست و پا می زنند حلقه تنگ تر و راه تنفس شان بازهم تنگ تر می شود. مردم در این چهار دهه به شایستگی نشان داده اند که همراه و همگام اهداف و آرمان های بزرگ نظام هستند، اما بخش زیادی ازمسئولان از همان ابتدا و هنوز هم  به این مرحله نرسیده اند و منافع حزبی، جناحی و ستادهای انتخاباتی را برآبروی نظام و قدرت انقلاب ترجیح می دهند. این افراد باید با شتاب بیدار و هشیار شوند و اگر چنین نشد، مردم  باید با ورود درصحنه این گروه از مدیران را را جایگزین کنند.
 واقعیت انکار نا پذیر این است که اوضاع معیشتی مردم امری فوق العاده مهم است و باید هر چه سریعتر برای آن راهکارهای موثر  جستجو شود، مردمی که همه چیز حتی جان خود و فرزندانشان  را نثار آبیاری درخت تنومند انقلاب کرده اند. مدیران اگر همین حضور انقلاب اسلامی در پنج قاره جهان را به درستی درک کنند و اینکه استکبار جهانی چگونه سرگیجه گرفته است، باید از کاخ ها و ویلاها بیرون آمده و به صف مردم بپیوندند و مانند مردم زندگی کنند و اجازه دهند عرصه انقلاب اسلامی ایران هرروز به شایستگی و درراستای حمایت از مظلومان گسترده تر شود.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : انقلاب اسلامی چهل سالگی خاورمیانه آمریکا اسرائیل استکبار

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است