مدیرعامل شرکت گاز گیلان،

شاخص بهره مندی روستاییان گیلان افزایش یافت

گیلان 24: مدیرعامل شرکت گاز گیلان گفت: طی پنج سال اخیر، شاخص بهره مندی روستاییان استان از نعمت گاز بیش از 30 درصد افزایش یافته است.

حسین اکبر عصر دوشنبه در نشست خبری در جمع رسانه های گروهی استان افزود: در ابتدای سال 92، شاخص بهره مندی روستاییان استان از نعمت گاز 60 درصد بود که اکنون این میزان برخورداری به بیش از 94 درصد رسیده است.
وی به تفکیک شاخص بهره مندی جمعیت شهری و روستایی استان از نعمت گاز اشاره و تصریح کرد: به غیر از ماسوله بدلیل حفظ بافت سنتی آن ، تمامی 51 شهر دیگر معادل 99 و هفت دهم درصد جمعیت شهری و یک هزار و 941 روستا معادل 94 و دو دهم درصد جمعیت روستایی استان از نعمت گاز بهره مند هستند.
اکبر اضافه کرد: برخورداری جمعیت استان از نعمت گاز در حالیست که شاخص بهره مندی خانوارهای شهری در کشور 97 و یک دهم درصد و روستایی 80 و سه دهم درصد است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر گاز رسانی به 62 روستای سخت گذر استان نیز در دست اجراست، افزود: هزینه گازرسانی برای هر خانوار روستایی شش میلیون تومان در نظر گرفته شده بود که بر اساس ابلاغ وزیر نفت، اجازه گاز رسانی به هر خانوار که تا 12 میلیون تومان برآورد می شود، داده شده است.
 
** فراهم شدن امکان گاز رسانی به منازل نسقی
مدیرعامل شرکت گاز گیلان گفت: خوشبختانه با تصویب مجلس شورای اسلامی در مردادماه سال گذشته و ابلاغ آیین نامه اجرایی آن در تیرماه امسال، اجازه ارائه خدمت توسط شرکت های خدمات رسان به واحدهای مسکونی نسقی داده شده است.
وی تصریح کرد: اکنون با فراهم شدن بسترهای قانونی، این متقاضیان می توانند با مراجعه به شهرداری اجازه دریافت حق اشتراک گاز را دریافت کنند و در این راستا، شرکت گاز گیلان تمهیدات لازم را برای نصب عملک و کنتور این واحدهای مسکونی فراهم کرده است.
 
** مرگ خاموش در استان نداشتیم / مرگ سه نفر بدلیل انفجار و آتش سوزی
اکبر در ادامه با بیان اینکه سال گذشته هیچ مرگ خاموشی در استان نداشته ایم، افزود: خوشبختانه امسال نیز تا زمان حاضر، هیچ مرگ خاموشی در استان گزارش نشده است.
وی اضافه کرد: اما متاسفانه در بخش آتش سوزی و انفجارهای ناشی از گاز، سه نفر تا کنون جان خود را از دست داده اند .
وی با اشاره به سیلاب های اخیر و آسیب رسیدن به 190 نقطه شرکت گاز با هزینه ای حدود دو و نیم میلیارد تومان گفت: در سیلاب اخیر به تاسیسات گازرسانی هشت شهرستان آسیب وارد شد و با اتخاذ تصمیم های صحیح در رابطه با قطع گاز برای نقاط آسیب دیده، انفجار گازی نداشته ایم.
 
** محاسبه گاز بهای گیلانی ها از فردا (15 آبان ماه) متناسب با تعرفه فصل سرما
مدیرعامل شرکت گاز گیلان با اشاره به محاسبه بهای گاز بر اساس اقلیم های مختلف گفت: از 15 آبان ماه تا 15 فروردین ماه در گیلان فصل سرد و نرخ گاز مصرفی با تعرفه فصل سرما محاسبه خواهد شد.
وی تصریح کرد: این بدان معناست که در فصل گرما ، مصرف گاز باید محدودتر از فصل سرما باشد و گرنه با نرخ بیشتری محاسبه می شود.
** شرکت گاز گیلان تنها شرکت دارای سیستم متمرکز امدادگاز استانی در کشور
اکبر به تجهیزات شرکت گاز گیلان نیز اشاره و بیان کرد: این شرکت تنها شرکتیست که دارای سیستم متمرکز امداد گاز استانی در کشور است.
وی افزود: در همین راستا، مشترکان می توانند در صورت بروز مشکل با تماس ازطریق شماره 194 به سامانه یکپارچه مرکز پیام شرکت گاز در مرکز استان متصل شوند و کارشناسان با بررسی وضعیت نزدیک ترین گروه امدادی را جهت برطرف کردن مشکل اعزام می کند.
** مصرف گاز طی هفت ماه امسال سه و نیم درصد کاهش یافت
وی در ادامه با بیان اینکه شرکت گاز گیلان به طور معمول سالیانه بیش از شش میلیون متر مکعب گاز به بخش های مختلف مشترکان تحویل می دهد، گفت: مصرف گاز طی هفت ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، سه و نیم درصد کاهش یافته و این در حالیست که تحویل گاز به بخش نیروگاهی پنج و چهار دهم درصد افزایش داشته است.
شرکت گاز استان گیلان در حال حاضر بیش از 20 هزار کیلومتر شبکه ، بالغ بر 574 هزار انشعاب گاز و افزون بر یک میلیون و 31 هزار مشترک دارد
ایرنا گیلان.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : گیلان شرکت گاز روستاها

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است