عبدالهی با کسب 6 رای،

شهردار جدید رشت انتخاب شد

گیلان 24 و نشریه واکنش: حامد عبدالهی عضو شورای شهر رشت بعنوان شهردار جدید از شورا رای اعتماد گرفت.

 شهردار منتخب پیش از پایان جلسه عصر امروز گفت: خوشحالم که امروز منتخب شورا بعنوان شصت و ششمین شهردار رشت شدم و از همه ۱۱ عضو شورا تشکر می کنم.
عبدالهی افزود: امیدوارم بتوانم منشا خیر باشم و کاستی ها را جبران کنم و انتظار دارم از رییس و تک تک اعضای شورا بعنوان عضو جوان و تا پیشکسوتان شورا کمک کنند.
وی تاکید کرد: این مسئولیتی است که نیاز به اتحاد و همدلی دارد. هر آنچه از گذشته در حوزه رسانه بود، تمام شد و تلاش بنده از امروز این است که فارغ از نگاه سیاسی و جناحی و با وحدت، کارها به پیش برود . وی این را نیز گفت که هدف من ایجاد همدلی بین ۱۱ عضو شورا و شهردار است.

نصرتی قزوینی شهردار قبلی رشت اواخر شهریور ماه در سازمان های شهرداری در تهران مسئولیت گرفت و رشت را ترک کرد. گفته می شود وی در مدت مسئولیت  تنها 140 میلیارد تومان از 750 میلیارد تومان بدهی شهرداری را پرداخت کرد.
نصرتی در اولین نشست مطبوعاتی گفته بود، با این میزان بدهی و بدون در آمدهای موثر نمی توان در کوتاه کاری خاصی برای مردم شهر انجام داد.
وی در مدت مسئولیتش هم چنین برخی طرح های ثابت قدم شهردار اسبق مانند بخشی از  زیر ساخت خط اتوبوسرانی در خیابان امام"ره" را حذف و آن را غیر ضروری دانست. نصرتی هم چنین ایرادهایی به پیاده راه مرکز شهر داشت که عمرش برای اصلاح آن دوام نکرد.
باید منتظر بود و دید، شهردار جدید رشت برای شهری که  حدود یک میلیون نفر جمعیت دارد اما یک متر آسفالت سالم ندارد،  زمینه سرمایه گذاری ها بسیار اندک است، زباله یکی از معضلات عظیم آن است، مبلمان شهر و امکانات برای شهروندان در حداقل ممکن است و ...چه کارهای را در دستور کار قرار می دهد به خصوص آنکه بخشی از اعضای شورای شهر و مدیران شهر تا این ساعت با وی همراه نیستند و نمایندگان مجلس هم نسبت به وی نگاه های متفاوتی دارند.
یکی از کارهایی که عبدالهی باید برای شهر انجام دهد، مشارکت مردم و اطلاع رسانی گسترده و همکاری با رسانه های موثر و در صحنه است
.

منبع : گیلان 24

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است