با حضور معاون رئیس جمهوری،

ساخت بنای مرکز نوآوری انرژی منطقه آزاد انزلی آغاز شد

نشریه ی منطقه ای واکنش و گیلان 24: عملیات اجرایی احداث ساختمان مرکزنوآوری و فناوری انرژی منطقه آزاد انزلی آغاز شد.

 

      به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی با حضور دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور، دکتر رضا مسرور رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان، دکتر مصطفی سالاری استاندار گیلان و مسئولین استانی و کشوری عملیات احداث مرکز نوآوری و فناوری انرژی منطقه آزاد انزلی آغاز شد.
بنا بر این گزارش این مرکز در راستای اجرای تفاهم نامه مهر ماه سال جاری این سازمان با معاونت علمی و فناوری رییس جمهور با هدف ایجاد مکانی جهت استقرار و حمایت از شرکتهای دانش ‌بنیان، استارتاپ‌ ها و شتاب دهنده‌های حوزه انرژی کشور احداث میشود.
لازم به ذکر است  با راه اندازی مرکز فناوری توسعه انرژی منطقه آزاد انزلی ضمن حمایت از فعالیت انجمن ها و تشکل های مردم نهاد برای ترویج و فرهنگ سازی در حوزه انرژی های تجدید پذیر، شاهد برپایی نمایشگاه های تخصصی در حوزه انرژی و زیست محیطی  و برگزاری همایش های تخصصی حوزه انرژی و محیط زیست در این منطقه خواهیم بود و در عین حال زمینه تقویت کریدور چین، قزاقستان، ایران جهت انتقال کالاهای انرژی محور فرآهم می شود.
گفتنی است ساختمان مزبور در ظرف یکسال از سوی سازمان منطقه آزاد انزلی احداث و به بهره برداری خواهد رسید تا با استقرار شرکت های دانش بنیان، شتاب دهنده ها و استارتاپ های حوزه انرژی در این منطقه، از ظرفیت های و زیرساخت های منطقه آزاد انزلی جهت ایجاد کریدور انرژی و تبدیل این منطقه به پایلوت طرح های ملی کشور در حوزه های مرتبط با انرژی، با همکاری معاونت علمی و فناوری رییس جمهور گام های بلندی برداشته شود.

 
 
دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور در حاشیه مراسم آغاز عملیات اجرایی احداث مرکز نوآوری و رشد فناوری انرژی این منطقه، با ابراز خرسندی نسبت به حضور خود در این منطقه و  گیلان، این استان را از استانهای مهم کشور در حوزه اقتصاد دانش بنیان کشور عنوان و در خصوص ظرفیت های منطقه آزاد انزلی در حوزه دانش بنیان اظهار داشت: خوشبختانه زیرساخت های مناسبی در حوزه های مختلف به ویژه در زمینه دانش بنیان در منطقه آزاد انزلی ایجاد و در حال احداث است، ظرفیت ها و امکاناتی که موجبات حضور تعداد زیادی از شرکت های دانش بنیان و ابراز تمایل شرکت های دانش بنیان و استارت آپ های بزرگ کشور برای فعالیت در این منطقه شده است.
وی با اشاره به توجه معاونت متبوع خود نسبت به بهره برداری از امکانات زیرساختی مناسب منطقه آزاد انزلی در حوزه اقتصاد دانش بنیان، اضافه کرد: سابقه تمدنی، غنای فرهنگی، نیروی انسانی قوی،تحصیلکرده و متخصص در عرصه کارآفرینی ، وجود موسسات علمی- دانشگاهی، دانشجویان و فعالین عرصه دانش بنیان و استارت آپ ها؛ از ظرفیت های قابل توجه استان گیلان جهت اجرای طرح های اقتصاد دانش بنیان می باشد.
معاون علمی و فناوری رییس جمهور تصریح کرد که در صورت فرآهم نمودن فضای لازم، استان گیلان از جهش مناسبی در حوزه اقتصاد دانش بنیان در سطح کشور برخوردار خواهد بود.
دکتر سورنا ستاری با تقدیر از عملکرد خوب منطقه آزاد انزلی در حوزه های زیست محیطی و عدم به کار گیری صنایع آلاینده محیط زیست، تأکید کرد که آنچه خلق ثروت می کند، دانش است، موضوعی که در نگرش و عملکرد استانداری و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در سطح استان و منطقه قابل مشاهده می باشد.
معاون علمی و فناوری رییس جمهور با بیان اینکه مرکز نوآوری انرژی منطقه آزاد انزلی در همین راستا ایجاد می شود از وجود صنایع دانش بنیان فعال و تحرک خوب این منطقه در حوزه های اقتصاد دانش بنیان استقبال کرد و گفت: امیدوارم چنین سیاست های راهبردی در این منطقه تداوم و گسترش یافته به حدی که استان گیلان در زمینه اقتصاد دانش بنیان به رشد قابل توجهی دست یابد.
وی در خصوص برنامه اصلی معاونت متبوع خود در حوزه شرکت های دانش بنیان اظهار داشت: اجرای قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان که براساس آن 130 خدمت به این شرکت ها ارائه می شود مهمترین برنامه این معاونت است و امیدوارم چتر حمایتی این قانون در سرتاسر کشور من جمله منطقه آزاد انزلی به خوبی و به صورت کامل گسترش یافته و زمینه توسعه فعالین این حوزه فرآهم گردد.
گفتنی است دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور با همراهی رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان و استاندار گیلان و مسئولین استانی و کشوری از واحد تولیدی دانش بنیان تولید محصولات آرایشی از حلزون، شرکت سرزمین شادواحد تولیدی صادر کننده و کارآفرین نمونه حوزه پوشاک کشور، شرکت تولید کننده دیاگ خودرو که با سرمایه گذاری مشترک ایرانی و کره جنوبی و بزرگترین آکواریوم و پارک خزندگان کشور یا سرمایه گذاری خارجی در منطقه آزاد انزلی و موج شکن بندر کاسپین  بازدید به عمل آورد.
 
 
 
.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : منطقه آزاد انزلی مرکز فناوری انرژی معاون رئیس جمهوری ستاری استاندار

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است