شهرک های صنعتی گیلان پاسخگوی آلودگی رودخانه های رشت نیست

گیلان 24: مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان گفت : شرکت شهرک های صنعتی گیلان پاسخگوی آلودگی رودخانه های رشت ناشی از شهر صنعتی رشت نیست

 

طبق مفاد قراردادهای فیمابین و ضوابط و مقررات زیست محیطی واحدهای صنعتی می بایست فاضلاب تولیدی خود را ابتدا پیش تصفیه کرده و سپس به تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی هدایت کنند .
 
به گزارش روابط عمومی ، احمد علی شهیدی مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان در خصوص وضعیت حال حاضر تصفیه خانه های صنعتی در شهرک ها و نواحی صنعتی استان گفت : در حال حاضر 9 تصفیه خانه فاضلاب مرکزی در شهرک ها و نواحی صنعتی شامل شهرک های صنعتی بندر انزلی ، صومعه سرا، سیاهکل ، لوشان، لاهیجان ، شفت ، تالش و ناحیه صنعتی سکام رضوانشهر در حال بهره برداری و پنج تصفیه خانه فاضلاب در شهرک های صنعتی آستانه ، لنگرود ، شهرک صنعتی سفید رود رشت ، لاهیجان ( مدول دوم ) و ناحیه صنعتی کوچیچال فومن در حال احداث می باشد.
 
وی افزود :شرکت شهرک های صنعتی گیلان پاسخگوی آلودگی رودخانه های رشت ناشی از شهر صنعتی رشت نیست .
 
شهیدی با تاکید بر اینکه شهر صنعتی رشت واقع در منطقه لاکان از جمله شهرهای صنعتی قدیمی کشور و خصوصی بوده که قبل از انقلاب تاسیس شده ، خاطر نشان کرد: از اینرو، این شهر صنعتی رشت زیر مجموعه شرکت شهرک های صنعتی گیلان نمی باشد و بدیهی است که این شرکت در قبال تصفیه فاضلاب آن شهر صنعتی و آلودگی های رودخانه های گو هر رود و زرجوب ناشی از واحدهای بزرگ و فعال مستقر در آن شهر صنعتی مسئول و پاسخگو نیست.
 
وی گفت: تمامی تصفیه خانه های فاضلاب شهرک ها و نواحی صنعتی استان قادرند که فاضلاب شهرک یا ناحیه صنعتی را در حد استانداردهای سازمان حفاظت محیط زیست تصفیه کنند.
 
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان افزود: برای نیل به این هدف تمامی واحدهای صنعتی مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی موظف هستند تا بر طبق مفاد قراردادهای فیمابین و ضوابط و مقررات زیست محیطی فاصلاب تولیدی خود را ابتدا پیش تصفیه کرده و سپس به تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی هدایت کنند.
 
وی تصریح کرد: با توجه به اقدامات این شرکت در زمینه طراحی و احداث تصفیه خانه فاضلاب در شهرک ها و نواحی صنعتی انتظار داریم تا اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان و سایر مراجع ذیصلاح به منظور حفظ سرمایه گذاری های انجام شده و همچنین حفظ محیط زیست در راستای تشویق و ترغیب واحدهای صنعتی جهت احداث سیستم پیش تصفیه و رعایت ضوابط زیست محیطی همکاری کنند.
 
به گفته شهیدی؛ در حال حاضر سایر شهرک ها و نواحی صنعتی حائز سه شرط احداث تصفیه خانه فاضلاب نبوده و قطعا این شرکت پس از نیل به شروط فوق نسبت به احداث تصفیه خانه فاضلاب در سایر شهرک ها و نواحی صنعتی اقدام خواهد کرد.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : شرکت شهرکهای صنعتی گیلان مسئولیت محیط زیست آلودگی رودخانه ها فاضلاب

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است