در روزهای آغازین از ترم جدید تحصیلی دانشجویان

آیت الله فلاحتی با اساتید جوان گیلانی دیدار کرد

رئیس و اعضای هیئت مدیره انجمن اساتید دانشگاههای استان گیلان با آیت الله فلاحتی نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت دیدار کردند.

فرزاد امینیان رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی اساتید استان طی دیداری با نماینده ولی فقیه در استان گیلان به بیان مشکلات اساتید حق التدریس پرداخته و از نابرابری ها و کم لطفی به این قشر فرهیخته گلایه کرد.

در این دیدار که دیگر اعضای هیئت‌ مدیره انجمن صنفی اساتید حق التدریس گیلان، ازجمله  کیانی، کمیل رمضانزاد و نیاجلیلی نیز حضور داشتند، شرایط نابسامان اساتید حق التدریس بررسی گردید.

 در این دیدار دکتر امینیان ضمن اشاره به چگونگی تشکیل این انجمن و بیان اهداف آن، افزود: حضرت آیت الله فلاحتی به داد اساتید حق التدریس برسید. روا نیست با این پشتوانه علمی و اجرایی این قشر نخبه و مظلوم اینچنین مورد بی مهری قرار گرفته و از کوچکترین مزایای زندگي همچون شغل و امرار معاش است محروم باشند. چطور می شود که اساتید ما با تحصیلات فوق لیسانس و دکتری باید چندین سال دنبال اشتغال باشند و همان حق التدریسی نیز به مرور از آنها سلب شود.

وی با اشاره به روحیه انقلابی و ولایتمدارانه اساتید دانشگاه از ایشان خواست تا طی جلسات مداوم و پیگیرانه چاره ای جهت برون رفت از وضع فعلی اندیشیده شود. امینیان با اشاره به عدم امنیت شغلی، فقدان بیمه تامین اجتماعی و سابقه کاری را از دیگر معضلات جدی اساتید شمردند و ضمن مقایسه اي با روند بیمه شغلی نویسندگان، روشی مشابه را راه حل این مشکل دانست.

هم چنين عدم پرداخت به موقع حقوق اساتید که در برخی از دانشگاهها به چند ترم رسیده است و نيز كسر نابحق مالیات از حقوق ناچیز این قشر، از موارد دیگری بود که توسط دکتر امینیان در اين نشست صميمانه مطرح گردید.

در اين نشست آيت ا... فلاحتي ضمن تشكر از حضور نمايندگان اساتيد استان و استقبال گرم از ايشان، با اشاره به بيانات مقام رهبري مبني بر به كارگيري و استفاده از جوانان نخبه و متعهد، اساتيد استان را توانمند، فرهيخته و انقلابي دانسته و فرمودند: ضرورت به كارگيري از نخبگان در فرصت هاي شغلي مناسب بر كسي پوشيده نيست.

 ايشان در ادامه ي بيانات خود از پيشنهادات و راهكارهاي ارائه شده توسط دكتر امينيان و هيئت همراه استقبال كرده و افزودند: در جهت احقاق حق اساتيد زحمتكش از تمام ظرفيت هاي موجود استفاده خواهند كرد.

اين نشست در انتها با سخنان دلگرم كننده نماينده محترم ولي فقيه و قول همراهي ايشان با اساتيد نخبه استان در جهت برون رفت از مشكلات موجود به پايان رسيد.

منبع : Gilan24

برچسب ها : اساتید گیلان آيت الله فلاحتی حق التدریس

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است