فرمانده هنگ مرزی آستارا خبر داد؛

تفاهمنامه احداث دیواره رودخانه مرزی ایران و آذربایجان اجرا می شود

گیلان 24 و نشریه واکنش: فرمانده هنگ مرزی آستارا گفت : تفاهم نامه ساخت ۶۰۰ متر دیوار بتنی رودخانه مرزی آستارا - آستارا بین ایران و جمهوری آذربایجان انجام شده و به زودی توسط پیمانکار اجرا می شود.

 
سرهنگ نوذر مرادی در نشست خبری به مناسبت هفته ناجا در محل هنگ مرزی این شهرستان گفت : امسال ۳۰۰متر از خط مرز آستارای ایران با کشور جمهوری آذربایجان که فاقد سیم خاردار حلقوی و قدیمی بود ، بازسازی مسدود و در حدود ۳ کیلومتر نیز تقویت شد.
وی افزود ؛ مطالعات نصب دوربین و هوشمندسازی خط مرزی شهرستان آستارا انجام‌شده و این اقدام مستلزم تجهیزات است.
وی با بیان اینکه پیش از این یک هزار و ۷۶۰ متر دیواره رودخانه مرزی آستارا -آستارا ساخته شده است ، افزود ؛ تفاهم نامه احداث ۶۰۰ متر دیواره بتنی رودخانه مرزی در دیداری دیپلماتیک بین ایران و جمهوری آذربایجان منعقد و پیمانکارش نیز مشخص شده که به زودی انجام می شود.
فرمانده هنگ مرزی آستارا اضافه کرد : طبق‌ نظر کارشناسان وزارت نیرو ، حدود ۴۰ میلیارد ریال برای انجام  دیواره‌سازی رودخانه مرزی تخصیص پیدا کرده و در حاضر تنها مشکل باقیمانده منابع طبیعی است.
 
مرادی در پایان دیدار با خانواده شهدا ، صبحگاه مشترک نیروهای مسلح ، غبارروبی مزار شهدا ، دیدار با مرزنشینان و برگزاری بازیهای بومی محلی ، حضور در مساجد و مدارس ، ویزیت رایگان و از مهمترین برنامه‌های امسال ناجا در شهرستان مرزی آستارا عنوان کرد.
 
سید محمدرضارشیدی

منبع : گیلان 24

برچسب ها : آستارا رود مرزی دیواره فرمانده مرزی تفاهم نامه

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است