فرمانده انتظامی آستارا خبر داد ؛

جرائم رایانه ای ۳۵ درصد در آستارا افزایش داشته است

گیلان 24 و نشریه واکنش: فرمانده انتظامی آستارا از افزایش ۳۵ درصدی جرائم رایانه ای با ایجاد فروشگاه های اینترنتی غیر مجاز از طریق فضای مجازی خبر داد.

 
سرهنگ محمدنمازی  در نشست خبری با خبرنگاران به مناسبت هفته ناجا ، با اشاره به شعار امسال هفته نیروی انتظامی با عنوان پلیس مقدر  و امین مردم گفت : هفته ناجا بهانه ای است تا خدمات و عملکرد پلیس به مردم انعکاس داده شود.
 
وی سپس با تشریح عملکرد پلیس شهرستان آستارا در ۶ ماه نخست سالجاری گفت : ۴۶ کیلوگرم مواد مخدر در این شهرستان توسط پلیس کشف شده است ، که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۴ درشد افزایش داشته است.
 
وی همچنین با اشاره به افزایش ۳۵  درصدی جرائم رایانه ای در این شهرستان افزود : با شکل گیری فضای مجازی ، متاسفانه فروشگاه های اینترنتی غیر مجاز رشد و گسترش  یافته و افراد با انجام فعالیت غیرقانونی ، به شیوه های مختلف از مردم کلاهبرداری می کنند.
 
این مقام انتظامی در ادامه با هشدار به شهروندان توصیه کرد ؛ با بررسی کامل از هویت گردانندگان فروشگاههای اینترنتی غیر مجاز ، از افشا و در اختیار گذاشتن اطلاعات بانکی و رمز عبور خود به افراد کلاهبردار بپرهیزند.
 
وی با اشاره به عملکرد شاخص پلیس آگاهی و کلانتری ها در افزایش ۶۴ درصدی دستگیری سارقین در این شهرستان افزود : شهروندان باید در حفظ نگهداری اموالشان کاملا هوشیار باشند.
 
فرمانده انتظامی آستارا در ادامه تعداد تماس های مردم این شهرستان با مرکز فوریتهای پلیس ۱۱۰ را در ۶ ماه نخست سالجاری ۸۲۸۱ مورد برشمرد و اضافه کرد ؛ این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۰ درصد افزایش داشته است.
 
نمازی با بیان اینکه تعداد تماس های مذکور نشان دهنده امین دانستن واعتماد مردم نسبت به پلیس است ، افزود : بیشتر تماس ها برای حل مشکلات خانوادگی بوده و از جانب پلیس جنبه ارشادی داشته است.
 
وی سپس به کشف و ضبط ۳۴ میلیارد ریالی کالای قاچاق در این شهرستان اشاره کرد و بیان داشت ؛ در این رابطه تعدادی ۳۶۶ نفر دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند.
 
نمازی در خصوص برخورد با ناهنجاریها و ارتقای امنیت اجتماعی  سخن گفت و تصریح کرد ؛ در این مدت تعداد ۲۸۱ مورد موتور سوار و خودروهای متخلف توقیف شدند.
 
وی همچنین از احداث یک واحد انتظامی و کلانتری در شهرک عباس آباد خبر داد و خاطرنشان کرد ؛ مقدمات کار انجام شده و رایزنی های لازم با مرکز استان صورت گرفته و بزودی نیاز شهروندان این منطقه برطرف خواهد شد.
 
فرمانده انتظامی آستارا در پایان برپایی صبحگاه مشترک ، غبارروبی مزار شهدا ، حضور در نمازجمعه ، تجلیل از طلایه داران طرح ترافیک ، حضور در مدارس و مهدکودک ها ، نشست با روسای طایفه ها و معتمدان محله ها را از مهمترین برنامه های هفته ناجا در این شهرستان مرزی برشمرد.
 
 سیدمحمدرضارشیدی

منبع : گیلان 24

برچسب ها : آستارا هفته ناجا فرمانده جرائم رایانه سرهنگ محمد نمازی

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است