انتخابات نظام مهندسی ساختمان،

نیروهای جوان ، کارآمد وپر انرژی انتخاب شوند

گیلان 24 و نشریه واکنش: انتخابات هیات مدیره نظام مهندسی ساختمان سراسر کشور به زودی برگزار می شود.

برای این انتخابات تحرکات زیادی در پیرامون ساختمان های نظام مهندسی و مناطق شهری با پوسترها و بنرها و البته در فضای مجازی در سطح گسترده تر و مطبوعات بسیار کم تر به اوج رسیده است. واقعیت این است ، به دور از هر گونه نگاه سیاسی یا جانبداری قومی و محلی و با توجه به اینکه انتخاب کنندگان قشر مهندسان و تحصیلکردگان هستند، شایسته خواهد در این دوره از چهره های جوان و کارآمد استفاده شود که مسئولان نظام نسبت به حضور جوانان در بخش های مدیریتی تاکید فراوان دارند. به نظر می رسد آنهایی که در گذشته در سمت هیات مدیره بوده اند ، امتحان خود را پس داده اند و اکنون نوبت  جوان هاست که خود را بیازمایند، مشروط بر آنکه انتخابات در سراسر کشور دقیق، خارج از زد و بندها و دادن امتیازها به رای دهندگان برگزار نشود.
انشاء الله اینگونه نباشد که برخی نامزدهای انتخابات نظام مهندسی ساختمان با برپایی مهمانیهای گوناگون به بهانه های مختلف و یا وعده و وعید ها با افراد سرشناس که تعدادی رای با خود دارند، در این دوره هم برنده باشند و آنهایی که از منظر شایستگی حق شان است ، باز هم  در حسرت و افسوس مانده و نتوانند برنامه ها و سیاست های مترقی خود را مطرح و اجرایی کنند
شرایط نظام مهندسی ساختمان چه از نظر قوانین و ضوابط و چه ساختار و نیز عملکرد به گونه ای است که بخش عمده ای از کارشناسها، وزیر مسکن و شهرسازی و گروهی از مدیران کل مسکن و شهرسازی و بنیاد مسکن نسبت به این وضعیت انتقاد دارند و خواستار اصلاحات شرایط هستند..
شکی نیست که  در امور گوناگون و از جمله در انتخابات تغییر بسیار خوب است و تردیدی نیست در این دوره جوان های با دانش بالا، طراح ، مدیر و با انرژی می توانند تعیین کننده باشند. مبادا رای دهندگان باردیگر به افرادی رای بدهند که مثلا طرفداردولت هستند، یا براساس موضع گیری های برخی نمایندگان مجلس به پای صندوق رای بروند و یا آنکه در برابر وعده ها و امتیازها فریب بخورند.   
مهندسان عزیز ، رای را به افرادی بدهید که شایستگی حضور در هیات مدیره نظام مهندسی را دارند. کسانی که ظرفیت بالایی داشته و در برابر هر انتقاد و ایرادی قیصریه را به آتش نکشند.
                                              مجید محمدپور ، نویسنده ، روزنامه نگار و استاد علوم ارتباطات

منبع : گیلان 24

برچسب ها : انتخابات نظام مهندسی ساختمان

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است