یادداشت روز، ۶شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۴:۱۰

آقای روحانی حقوق بازنشسته ها چقدر زیاد شد؟

رئیس جمهوری 6 شهریورماه در صحن علنی مجلس در پاسخ به سئوال پنج تن از نمایندگان دربخشی از سخنانش اظهارکرد: حقوق کارمندان در دولت وی به علت تورم افزایش قابل توجهی داشته است.

دکتر حسن روحانی هم چنین تصریح کرد: حقوق بازنشسته ها نیز برای هماهنگی و متناسب سازی بین هزینه ها و خرج کرد در دو سال اخیر بیش از سه برابر و گاه تا چهاربرابر افزایش یافته است.!
 بلافاصله بعد از این سخنان که در پاسخ به یک سئوال نماینده مجلس بود، چند تن از بازنشسته های بهزیستی  و خبرگزاری جمهوری اسلامی " ایرنا" که پایه حقوقی شان کمترین در بین سازمان های دولتی است و نیز از تامین اجتماعی و آموزش و پرورش با مدیریت رسانه تماس گرفتند و اعلام کردند،  از زمان بر سر کار آمدن دولت یازدهم و دوازدهم که آقای روحانی سکان ریاست این دولت ها را دردست دارد، حقوق یا همان مستمری شان کم تر از یک برابر افزایش یافته است. به عنوان نمونه و براساس مدارک موجود یک بازنشسته  اظهار کرد، در دولت دهم مستمری ماهانه اش حدود دو میلیون تومان بود که این میزان بعد از شش سال اکنون دومیلیون و 700 هزار تومان شده است. این بازنشسته توضیح داد، امروز به پرسش و پاسخ مجلس گوش می دادم و هرچه فکر کردم ، حتی اگر مستمری من دو برابر هم می شد ، اکنون باید چهارمیلیون تومان دریافتی ام و اگر چهاربرابرمیشد که عالی بود، باید بین 7 تا 8 میلیون تومان می گرفتم که در این صورت از صبح تا شب رئیس دولت و بانیان افزایش را دعا می کردم.!؟
برخی از بازنشسته ها نیز گفتند با مدرک دیپلم زیر دو میلیون تومان و با لیسانس کمتر از سه میلیون تومان دریافت می کنند که بخش اعظم این مستمری خرج دارو و درمانشان درسنین بالا می شود.  یک بازنشسته فرهنگی هم گفت: خوب است رئیس جمهور به آمارهای ارایه شده به ایشان خیلی اعتماد نکند و بعنوان نمونه و مصداقی خودش از بازنشسته های محل زندگی یا شهرستان محل تولد بپرسند. بازنشسته دیگری هم از طرح همسان سازی حقوق بازنشسته های سخن گفت که نوبخت رئیس برنامه و بودجه چند باراین  خبر خوب را اعلام کرده ، اما ظاهرا به خاطر کمبود همیشگی منابع برای بازنشسته ها اجرایی نشده است. وی افزود: درطرح همسان سازی باید فقط به بازنشسته براساس سطح تحصیلات و سالهای خدمت توجه شود نه آنکه اگرکارمندی در وزارت نفت کار می کرده و ماهانه 7 تا 10 میلیون  و بیشتر حقوق دریافت می کرد در دوره بازنشستگی هم سه و چهاربرابر یک بازنشسته بهزیستی،  ایرنا، تامین اجتماعی و آموزش و پرورش دریافت کند و نداند با این میران مستمری ماهانه از یک سو و گرانی های بی حد ازسوی دیگر چگونه تعادل برقرار کند.
                                         مدیر مسئول – شهریور 97

منبع : گیلان 24

برچسب ها : بازنشسته ها روحانی رئیس جمهوری افزایش مستمری مجلس

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است