تامین اجتماعی گیلان خبر داد، ۲۵تیر ۱۳۹۷ ساعت ۸:۱۶

صدور دفترچه بیمه از طریق کارگزاریها انجام می شود

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان گفت: استان گیلان جزء اولین استان پایلوت کشور در راستای حذف مراجعات حضوری برای صدور و تمدید اعتبار دفترچه بیمه تامین اجتماعی است.

 

مدیر کل تامین اجتماعی خاطرنشان کرد: در راستای ارائه خدمات هرچه بهتر به خانواده بزرگ تامین اجتماعی به زودی 5 کارگزاری جدید در سطح استان در شهرستان های رودسر، لنگرود، صومعه سرا، تالش و آستارا ایجاد می شود.
 
حق پرست ضمن ارائه آماری مبنی بر اخذ مجوز طراحی سامانه نرم افزاری توسعه خدمات غیرحضوری از دفتر راهبری سیستم‌ها به عنوان اولین استان در سطح کشور ادامه داد: استان گیلان جزء اولین استان پایلوت کشور در راستای حذف مراجعات حضوری برای دریافت دفترچه بیمه است و ایجاد خدمات الکترونیک و حذف مراجعات حضوری به شعبه ها و کارگزاری ها در خصوص صدور و تمدید اعتبار دفترچه های تامین اجتماعی نقش بسزایی در ارائه خدمات هرچه بهتر به این خانواده بزرگ کشور دارد

جمیل حق پرست  به مناسبت 25 تیر روز تامین اجتماعی، گفت: تامین اجتماعی یک نهاد عمومی غیردولتی است که بخش عمده منابع مالی آن از محل اخذ حق بیمه ها با مشارکت بیمه شده و کارفرما تامین می‌شود و به هیچ عنوان متکی به منابع دولتی نیست.
 
وی ادامه داد: اصول و مبانی بیمه‌گری سازمان به نحوی تنظیم شده که بین اهداف اصلی آن با نظام اقتصادی کشور همسویی کامل وجود دارد به گونه ای که از یکسو روند فعالیت‌های تولیدی و صنعتی موجب افزایش جمعیت تحت پوشش بیمه اجتماعی و تقویت منابع مالی این سازمان می شود و از سوی دیگر پوشش بیمه ای کارگران به افزایش اطمینان خاطر، ایجاد امنیت روحی و سلامت جسمی و درنهایت ارتقاء بهره‌وری نیروی کار منجر می‌شود.
 
حق پرست با اشاره به اینکه بدهی کارفرمایان به تامین اجتماعی مشکلاتی را در زمینه هزینه کرد این اداره به وجود آورده است و سبب بدهکاری بخش درمان به بیمارستان‌ها شده است، گفت: کارفرمایان گیلانی در حدود ٥ هزار میلیارد ریال بابت حق بیمه های کارگاهی به تامین اجتماعی استان بدهکار هستند این درحالیست که بدهی این اداره به بیمارستانها کمتر از نصف این مبلغ است.
 
وی همچنین خاطرنشان کرد: طرح بخشودگی جرائم بیمه ای که به مدت دو ماه در سالجاری با هدف مساعدت به واحدهای تولیدی و کارفرمایان مدیون به تامین اجتماعی اجرایی شد با استقبال گسترده و قابل قبول از سوی کارفرمایان استان همراه بوده است.
 
حق پرست افزود: بیش از ٢٨٦ میلیارد ریال بدهی کارفرمایان گیلانی در طرح بخشودگی جرائم بیمه ای تعیین تکلیف شد و بیش از 6 هزار کارفرمای گیلانی از بخشودگی جرائم بیمه ای در گیلان بهره‌مند شدند.
.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : تامین اجتماعی گیلان دفترچه درمانی غیر حضوری کارگزاری ها

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است