بانوی مخترع گیلانی اعلام کرد؛

پودر کلاهک بادمجان موثر در درمان دیابت تولید شد

گیلان 24 و نشریه واکنش: بانوی مخترع گیلانی، گفت: برای اولین بار موفق شدم از کلاهک بادمجان پودری برای درمان بیماران دیابتی تهیه کنم .

 پروین علی‌پور با بیان این‌که برای اولین بار موفق شدم از کلاهک بادمجان پودری برای درمان بیماران دیابتی تهیه کنم، گفت: تولید پودری از کلاهک بادمجان در درمان بیماری دیابت نقش معجزه آسایی نشان داده است .
 
وی با بیان این‌که احتمال این‌که این دارویی گیاهی لوزالمعده را وادار به ترشح مرتب آنسولین کند وجود دارد،خاطرنشان کرد: نتیجه‌گیری این عمل نیازمند کار علمی است .
 
این بانوی مخترح گیلانی با اشاره به اهداف خود در تهیه پودری از کلاهک بادمجان برای درمان دیابتی، گفت: هدف من از انجام این تحقیق یافتن دارویی برای درمان بیماران دیابتی بخصوص مرحوم برادرم بوده است و همچنین از بادمجان پنج اختراع و فناوری دیگر دارم .
 
علی‌پور ادامه داد: ابتدا کلاهک بادمجان را بر روی چند موش که مبتلا به دیابت نوع یک و دو بودند آزمایش کردم که نتیجه بسیار معجزه آسایی نشان داد و در نمونه انسانی نیز افراد زیادی داوطلب شدند و پس از استفاده از این محصول نتیجه مثبتی بر روی آنها حاصل شد .
 
وی اضافه کرد: این اختراع در اظهارنامه با شماره 139650140003008337 در اداره ثبت اختراعات ایران در مرحله استعلام است .
 
این بانوی مخترح گیلانی، یادآور شد: بطور کلی همه قسمت‌های میوه بادمجان را به فناوری تبدیل کرده‌ام تا وقتی سرمایه‌گذار شروع به کار می‌کند هیچگونه ضایعات و یا مشکل محیط زیستی نداشته باشد .
 
وی در خصوص دیگر اختراعات خود از بادمجان، گفت: تولید رنگ خوراکی با پوست بادمجان نخستین اختراعی بود که داشتم و این رنگ خوراکی دارای خواص ضد بیماری سرطان و از تبدیل شدن سلول سالم به سلول سرطانی جلوگیری می‌کند .
 
علی‌پور در پایان تولید آرد خوراکی از پوست خشک بادمجان، تولید کود طبیعی و یا مکمل‌های غذایی ماهی از کاسه میوه بادمجان را از دیگر اختراع‌ها و یافته‌های علمی خود از بادمجان عنوان کرد.
ایسنا.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : مخترع گیلانی پودر بادمجان درمان دیابت

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است